infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Aleksy Awdiejew - Suwałki 6 kwiecień 2013

Aleksy Awdiejew - Suwałki 6 kwiecień 2013

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na

koncert ALOSZY AWDIEJEWA

6 kwietnia 2013 r.; o godzinie 19.00

w auli PWSZ w Suwałkach, ul. T. Noniewicza 10  

 

Bilety w Cenie 50 zł do nabycia w informacji SOK od 01.03. 2013

ALOSZA_plakat_1024x768

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksy Awdiejew to człowiek- instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który  mówi o sobie:  ,,jestem Polakiem z wyboru’’ i dodaje przewrotnie: ,,to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu’’.

Na początku lat 90-tych powstało słynne trio Aloszy Awdiejewa z kontrabasistą Kazimierzem Adamczykiem grał, gitarzystą Markiem Piątkiem.

Grupa Aloszy dała już ponad 2000 koncertów pełnych muzyki i humoru, w Polsce,  USA, Francji, Izraelu, Niemczech i Hiszpanii, występując zarówno dla wielotysięcznej publiczności jak i dla bardzo kameralnego grona wyrafinowanych słuchaczy. Wzięła udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, w tym autorskich recitalach i benefisach.

Grupa wydała 10 płyt CD z muzyką cygańską, z romansami i piosenkami z ulic Odessy, a także zapis koncertu z „Piwnicy” z zapowiedzią samego Piotra Skrzyneckiego.

Koncert będzie promował nową płytę pt. Jestem Tutaj.