infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

MARZEŃTAŃCE - Suwałki 21 marzec 2013

MARZEŃTAŃCE - Suwałki 21 marzec 2013

XXVI Suwalskie Prezentacje Artystyczne MARZEŃTAŃCE to święto wiosny i tańca.

21.03. 2013, godz. 9.00

Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Antoniewicza 5,  

wstęp wolny

marzentance plakat 800x600

Natura budzi się wtedy do życia, a tancerze prezentują nowe pomysły i inspiracje. Scena prezentacji suwalskich jest dla nich miejscem, gdzie mogą przedstawić nowy program, skonfrontować go z pracą innych zespołów, zapoznać się z najnowszymi trendami.

Przez dwadzieścia pięć lat edycji imprezy wypracowano unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom spontanicznie cieszyć się tańcem, tworzy poczucie wspólnoty, której fundamentem są zainteresowania artystyczne.

Taneczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia na scenie. Aby prezentacje mogły być ciągle doskonalone, czuwa nad nimi Rada Artystyczna, która jest grupą fachowców udzielającą konsultacji merytorycznych. Rada Artystyczna wyróżnia także jeden lub dwa zespoły poprzez przyznanie nominacji do udziału w festiwalu „Muszelki Wigier”.

Do tegorocznych MARZEŃTAŃCÓW przystąpi 30 grup tanecznych, liczących łącznie ok.500 osób. Zespoły zaprezentują różne kategorie taneczne: taniec współczesny, ludowy, nowoczesny, towarzyski, miniaturę taneczną, hip-hop, disco, cheerleaders.

Uczestnicy pochodzą z powiatów augustowskiego, sejneńskiego i miasta Suwałki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!