infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

The Cuts - Białystok 9 marca 2012

The Cuts - Białystok 9 marca 2012

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza wszystkich fanów muzyki electro z domieszką gitarowego indie-rocka i nie tylko na koncert

9 marca 2012 r. o godz. 20:00 do Spodków (ul. św. Rocha 14).

„Pokój na jedną noc”, „Martwy kwiat” czy „Smutna dziewczyna” to już dobrze znane utwory grupy The Cuts, która to właśnie kończy swoją zimową trasę koncertową po Polsce.

Zespół nie próżnuje i w tym roku zaprezentuje swoją nową płytę. Zupełnie nowy materiał, jaki znajdzie się na trzecim już krążku The Cuts, będzie można usłyszeć na koncercie w Białymstoku.

Na większości koncertów przed The Cuts prezentuje się warszawska formacja Das Moon, tak będzie również w naszym mieście.

Patronem ogólnopolskim trasy jest Polskie Radio – Czwórka.

Bilety:
cena: przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.
Sprzedaż WOAK w Białymstoku Spodki (ul. św. Rocha 14) oraz WOAK w Białymstoku  (ul. Kilińskiego 8) - od 28 lutego 2012 r.

THECUTS-WEB_640x480THE CUTS

 Prawdziwe narodziny The Cuts zespół datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem" 3 marca 2009 roku.

The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs. W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie "Premiery" zagrał utwór "Pokój na jedną noc".

Utwór "Pokój na jedną noc" zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. "Nadaje się! 2009". The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie "CZŁOWIEK ROKU 2008" w dziedzinie "Kultura", przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.

1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. "Czarny Świat". Tę płytę promował singiel "Anastazja", który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio “Czwórka”, pierwszej w Polsce składance na pendrive’ie.

W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts - "Martwy Kwiat". W marcu 2011 zespół otrzymał statuetkę SYRIUSZ 2011 - Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku.

Obecnie zespół pracuje nad trzecią płytą, której premiera jest planowana na rok 2012. W październiku 2011 ukazał się teledysk do piosenki „Ty i ja” zapowiadającej trzecią płytę The Cuts.

Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: “Pokój na jedną noc”, “Kochać cię chcę”, “Smutna dziewczyna” i “Anastazja”.

PLAKAT_KONCERTOWY_640x480

 

DAS MOON

DAS MOON to krok w stronę nieco innej estetyki – electro industrial popu. To połączenie mocnego, industrialnego brzmienia z zawadiackim, erotycznym electro. Chropowatym bitom i syntezatorom towarzyszą gitara, bas i instrumenty perkusyjne oraz niepokorny głos Daisy Kowalsky, charyzmatycznej wokalistki i autorki tekstów. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo.

DAS MOON tworzą: Daisy Kowalsky – wokalistka, autorka tekstów  i poetka (Frajerom śmierć i inne historie, 2007, Kto zabił Bambi, 2009); DJ Hiro Szyma – didżej i producent muzyczny, absolwent warszawskiej ASP; Musiol – producent muzyki elektronicznej i multimediów (studia w bostońskim Berklee College of Music), prawnik; Paweł Gawlik – basista i producent muzyczny oraz Ciepły – instrumenty perkusyjne, autor muzyki do programów telewizyjnych, kolekcjoner winyli.

Inspiracjami dla DAS MOON są m.in. Einstürzende Neubauten, The Prodigy, Laibach,  Kraftwerk, Depeche Mode, Yazoo, Nico i Sonic Youth.

W maju 2011 nakładem Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta DAS MOON pt. Electrocution (w dystrybucji Warner Music), na którą składa się 14 utworów, z czego 11  z tekstami w języku  angielskim, 2 – w niemieckim (w tym cover Kraftwerku Das Model) i 1 utwór – w języku polskim. Album zmasterowali Emily Lazar i Joe LaPorta w renomowanym nowojorskim studiu The Lodge (ostatnio zmasterowali album Björk – Biophilia). Na płycie znajduje się też pierwszy teledysk zespołu pt. Street w reż. Romana Przylipiaka, wyprodukowany przez Fundację Art’n Progress.

W maju 2011 r. jury Warsaw Orange Festival wybrało utwór z płyty Electrocution – I Like It do finału walki z 9 innymi zespołami o występ na Festiwalu obok Moby’ego, Jamiroquaia i Skunk Anansie. W listopadzie 2001 r. tytułowy utwór z albumu Electrocution znalazł się w finałowej 20-tce pierwszej polskiej edycji festiwalu Electronic Beats.

 

 TRASA KONCERTOWA - "The Cuts" - ZIMA 2012

19.01 Poznań - Pod Minogą (+ DAS MOON)

20.01 Toruń - Od Nowa (+ DAS MOON)

27.01 Lublin - Tektura (+ DAS MOON)

28.01 Dynów - Centrum Kultury (+ DAS MOON)

29.01 Rzeszów - Live (+ DAS MOON)

02.02 Wrocław - Łykend (+ DAS MOON)

03.02 Jelenia Góra - Orient Express (+ DAS MOON)

04.02 Konin - OSKARD (+ DAS MOON)

05.02 Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne (+ DAS MOON)

10.02 Tarnów - Carpe Diem (+ DAS MOON)

11.02 Kraków - Kazamaty (+ DAS MOON)

16.02 Sopot - Sfinks (+ DAS MOON)

17.02 Słupsk - Motor Rock Pub (+ DAS MOON)

18.02 Kołobrzeg - Latarnia Morska (+ DAS MOON)

23.02 Szczecin - Alter Ego

01.03 Mysłowice - Wiking

02.03 Kalisz - Pod Muzami (+ DAS MOON)

09.03 Białystok - WOAK Spodki (+ DAS MOON)

10.03 Olsztyn- "CEIK" (+ DAS MOON)

22.03 Warszawa - Sen Pszczoły (+ DAS MOON)

23.03 Łódź - Lizard King (+ DAS MOON)