infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Camerata dell'Arte - Suwałki 24 luty 2012

Camerata dell'Arte - Suwałki 24 luty 2012

Zapraszamy na koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata dell'Arte", który odbędzie się w piątek, 24 lutego, o godz. 19.00. Jako solistki zagrają dwie młode wiolonczelistki - Monika Krasicka i Magdalena Abromowicz. Podczas koncertu wręczone zostaną nagrody Miasta Suwałki w dziedzinie kultury i sztuki za 2011 rok.

 

czar_wiolonczeli_640x480

 

Monika_Krasicka_640x480Monika Krasicka - Pochodzi z Pisza. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Piszu. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w klasie prof. Grażyny Gedroyć. Do jej osiągnięć należą: I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Zespołów Kameralnych w Warszawie w 2011 r.; wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Zespołów Kameralnych w Warszawie w 2011 r.; III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Klasy Wiolonczeli w Warszawie w 2010 r.; I miejsce na Regionalnym Konkursie Wiolonczelowym w Olsztynie w 2010 r.; II miejsce na Regionalnym Konkursie Wiolonczelowym w Olsztynie w 2008 r. W 2010 r. została stypendystką Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, a w bieżącym roku wzięła udział w programie stypendialnym Młodej Polskiej Filharmonii. Od kilku lat bierze też czynny udział w kursach muzycznych w Łańcucie, Nowym Sączu, Bałoszycach i Janowcu, współpracując z wybitnymi wiolonczelistami i pedagogami: K. Michalikiem, A. Orkiszem, W. Walaskiem, P. Hausenplasem, A. Klockiem, D. Połońskim i O.E. Ree.

Magdalena_Abramowicz_640x480Magdalena Abramowicz - Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 9 lat w klasie wiolonczeli Jadwigi Grzebyk, pod której kierunkiem pracuje do dziś. Swoje umiejętności doskonaliła na różnych kursach interpretacji muzycznej, m.in. pod okiem prof. Kazimierza Michalika, prof. Clausa Reichardta, prof. Zdzisława Łapińskiego, prof. Andrzeja Zielińskiego. Jest laureatką I miejsca na I Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów (Ełk 2006), I miejsca na I Makroregionalnym Konkursie Wiolonczelowym (Olsztyn 2008), III miejsca w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Smyczkowców (Elbląg 2011). Od wielu lat uczestniczy w artystycznym życiu szkoły, m.in. biorąc udział w koncertach z cyklu Wiosna Młodzieży Artystycznej, a także reprezentując ją na młodzieżowych scenach muzycznych w kraju i za granicą (Poznań, Belfort). Jest tegoroczną dyplomantką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku.