infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

PAT SMILLIE BAND - Suwałki 27 listopada 2011

PAT SMILLIE BAND - Suwałki 27 listopada 2011

 

 

PAT SMILLIE BAND

27 listopada 2011, godz. 20.00

w restauracji "Na Starówce" (ul. Chłodna 2), Suwałki

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Informacji ROKiS (ul. T. Noniewicza 71) i przed koncertem.

 

pat_smillie_bandPAT SMILLIE BAND (Chicago, USA)

 Urodzony w Detroit w stanie Michigan w walentynki 1969 roku wokalista Pat Smillie jako swoje pierwsze muzyczne doświadczenie wymienia wysiadywanie z ojcem przed odbiornikiem radiowym, z którego płyneły kompozycje klasycznych artystów z Detroit, jak The Temptations, Marvin Gaye, Stevie Wonder czy Mitch Ryder. Mimo, że jego wczesne zainteresowanie śpiewem i komponowaniem było efektem fascynacji brzmieniem Motown, pierwszym zespołem, jaki założył, była formacja rockowa.

 

Na początku lat 90. przeprowadził się do Chicago, by zacząć studia psychologiczne na tamtejszym Loyola University. W 1994 roku w słynnym chicagowskim klubie Checkerboard Lounge poznał gitarzystę i wokalistę Vance'a Kelly'ego, który wziął go pod swe artystyczne skrzydła. Sam Pat też nie próżnował, nieustannie biorąc udział w licznych jam sessions i „wieczorach dla amatorów”. Szybko wtopił się w chicagowską scenę soul-bluesową, wypracowując własny styl: połączenie muzycznych estetyk Detroit i Chicago, mocno osadzone w tradycji wypracowanej przez chicagowskich klasyków, jak Tyrone Davis, Otis Clay czy Cicero Blake.

 

W 1996 roku został „rezydentem” Checkerboard Lounge, gdzie od tej pory można go było usłyszeć w każdą środę. Zaczął też otwierać koncerty bluesowych gwiazd, jak  Koko Taylor, Bobby Rush, „Blues Brother” Dan Aykroyd czy The Robert Cray Band, a jego zespół towarzyszył na scenie samemu Tyrone'owi Davisowi. Kilkakrotnie wystąpił na Chicago Blues Festivalu.

 

Ma na koncie dwie płyty. Pierwsza, „Letter to Hampton”, ukazała się w 2003 roku i spotkała się z przyjaznym przyjęciem środowiska, zdobywając 21. miejsce na liście 25 najlepszych płyt magazynu „Living Blues”. Drugi album, „Down by the River”, pojawił się cztery lata później. Obecnie Pat dużo koncertuje i pracuje nad materiałem na kolejną płytę. Obecna trasa koncertowa jest jego pierwszą europejską i przebiega przez Polskę, Czechy i Słowację. Towarzyszy mu jego stały pięcioosobowy zespół.

Skład zespołu:
Pat Smillie – śpiew
Ashley Stevenson – śpiew
Tina Howell – śpiew
Charles Crane – gitara, śpiew
Terry Charles – bas
Arthur „Sambo” Irby – perkusja

 

Zobacz także:
www.patsmillie.com

www.myspace.com/patsmillie