infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

RAJD TERAZ KOBIETY - EDYCJA JESIENNA 14.10 - 16.10.2011

RAJD TERAZ KOBIETY - EDYCJA JESIENNA 14.10 - 16.10.2011

Spis treści
RAJD TERAZ KOBIETY - EDYCJA JESIENNA 14.10 - 16.10.2011
Harmonogram rajdu
Badania profilaktyczne - ośrodki
Partnerzy rajdu
Notatka prasowa rajdu
Podsumowanie Rajdu
Wszystkie strony

RAJD TERAZ KOBIETY - EDYCJA JESIENNA

 Termin: 14.10 - 16.10.2011

Miejsce: Białystok, Lipowy Most, Supraśl, Bohoniki, Łosośna, Kundzin, Wasilków, Lipowy Most


 

rajd_kobiet_plakat_800x600Poświęcony jest uświadomieniu i edukacji kobiet w zakresie konieczności samodzielnego dbania o swoje zdrowie, z położeniem szczególnego akcentu na potrzebę przeprowadzania specjalistycznych okresowych badań i leczenie chorób nowotworowych piersi oraz narządów rodnych. Dynamika zachorowalności kobiet na te schorzenia ma tendencję wzrostową – z tego względu jest  to problem społeczny, któremu warto poświęcić uwagę. Wierzymy, że poprzez nasze działania uda się uratować życie przynajmniej kilkunastu kobietom.

 

Rajd Teraz Kobiety jest kontynuacją pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet, który odbył się w okresie 17-19 czerwca 2011 roku i był pierwszą charytatywną akcją zorganizowaną przez Fundację. Wzorem pierwszej edycji, rajd jesienny ma również formułę inicjatywy charytatywnej i jest narzędziem edukacyjno-informacyjnym w procesie uświadamiania Kobiet w Polsce co do potrzeby realizowania badań profilaktycznych ukierunkowanych na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych.

 

Elementy sportowe Rajdu Teraz Kobiety realizowane będą w malowniczych krajobrazowo i kulturowo okolicach Podlasia. Trasa obejmować będzie ok. 200 km i przebiegać m.in. prze takie miejscowości jak: Białystok, Supraśl, Bohoniki, Łosośna, Kundzin, Wasilków i inne.

 

Elementy profilaktyki w zakresie badań mammograficznych, cytologicznych oraz USG realizowane będą nie tylko w miejscowościach, przez które kobiece załogi będą jechać promując badania profilaktyczne ale również w: Białymstoku, Supraślu, Sokółce, Augustowie, Sejnach, Suwałkach oraz w Lublinie.