infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Koncert Blues - Suwałki 16 wrzesień 2012

Koncert Blues - Suwałki 16 wrzesień 2012

 

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach zaprasza na kolejne spotkanie bluesowe w ramach ogólnopolskiej akcji Polski Dzień Bluesa, która w Suwałkach odbywa się już po raz trzeci. Koncert odbędzie się 16 września (niedziela) o godz. 20.00 w restauracji Na Starówce, ul. Chłodna 2.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Informacji ROKiS (ul. T. Noniewicza 71, tel. 87 566 42 11) i przed koncertem.

Wystąpią zespoły:

KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO (Bytom) 

ACOUSTIC DUO (Suwałki)

Wydarzeniu patronuje Polskie Stowarzyszenie Bluesowe.

 

Kajetan Drozd Acoustic Trio (Bytom)

Trio jest laureatem Polish Blues Challenge 2010 i Blues Top 2011 w kategorii „Odkrycie Roku”, a także półfinalistą International Blues Challenge (Memphis, USA). Wzięło również udziału w prestiżowym przeglądzie zespołów FedEx International Showcase w Memphis. W styczniu br. pojawiła się debiutancka płyta formacji. „Bourbon and The Blues” to 11 autorskich kompozycji Drozda utrzymanych w charakterystycznej stylistyce grupy będącej z jednej strony wynikiem wielkiej inspiracji gatunkiem rockabilly, jak i nawiązującej do jazzu, klasycznego bluesa czy country. Oficjalna strona: www.kajetandrozd.pl

Skład:

Kajetan Drozd – wokal, gitara

Piotr Rożankowski – kontrabas

Waldemar Lindner – perkusja

Acoustic Duo (Suwałki)

Akustyczny duet złożony ze znanych suwalskich muzyków. Pod tym szyldem działają od ponad 5 lat, występują jednak bardzo sporadycznie. Powodem tego jest udział w innych projektach, które zajmują im większość czasu. Są założycielami zespołu Night Come, który w 1993 roku został laureatem festiwalu Rawa Blues. Muzycy współpracowali i współpracują z takimi zespołami jak: Night Come, Wniebowcięci, Orchid Moon, Flesh Creep, Union Of Blues i inne. W ramach koncertu usłyszymy specjalny program bluesowy w wersji akustycznej.

Skład:

Marek „Biały” Brzeziński – śpiew, harmonijka ustna

Bogdan Topolski – gitara akustyczna