infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

„W Poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru” - 10 czerwiec 2012

„W Poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru” - 10 czerwiec 2012

 

Wszystkich entuzjastów folkloru zapraszamy serdecznie w najbliższą niedzielę 10 czerwca o godz. 11:00 do Starego Dworu nad Zalewem Siemianówka.

Tam, podczas 36 edycji imprezy „W Poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru”, zaprezentują się kapele ludowe, soliści i instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach ludowych, śpiewacy ludowi i zespoły śpiewacze (bez towarzyszenia instrumentalnego), pary i grupy taneczne wykonujące tańce ludowe regionu, gawędziarze ludowi oraz zespoły folklorystyczne. Dodatkowo nie zabraknie jarmarku sztuki ludowej.

 

Prezentacje mają na celu upowszechnianie i podtrzymywanie autentycznego muzykowania, stylu śpiewania, gwary, tańca i rzemiosła, a przede wszystkim zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych.

Organizatorzy: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Urząd Gminy Narewka, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce.

 

Szczegółowe informacje o imprezie: Dział Dziedzictwa Kulturowego i Inicjatyw Artystycznych WOAK, tel. fax 85 744-60-50,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

na podst. mat. org.