infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Spotkanie z K. Przychodzień - Białystok 10 luty 2012

Spotkanie z K. Przychodzień - Białystok 10 luty 2012

 

Spotkanie z Kamillą Przychodzień

10 lutego 2012 r. (piątek) o godz. 18:00 do sali Różowej WOAK

ul. Kilińskiego 8, Białystok

 

Śladami twoich stópWojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza serdecznie na spotkanie z Kamillą Przychodzień autorką książki „Śladami twoich stóp”, która otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2011 roku. Spotkaniu, które poprowadzi Dorota Sokołowska (Polskie Radio Białystok), towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Białystok w latach międzywojennych” z Muzeum Historycznego w Białymstoku.
„Śladami twoich stóp” to debiutancka powieść, którą wydano jako nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem”, organizowanego przez WOAK. Książka świetnie wpisuje się w motto konkursu: Tutaj jestem, gdzie byłem, gdzie się urodziłem. /Tu się wychowałem i tutaj zostałem. /Mogłem jechać, wyjechać i stad się oddalić, /ale jednak zostałem z tymi co zostali.

Przenosi nas do Białegostoku zarówno tego współczesnego, jak i tego z początków XX w. Autorka porusza w niej zarówno wątki historyczne, jak i społeczne wielokulturowego miasta, pokazując, jak wyjątkową i jednocześnie nieodkrytą przestrzenią jest Białystok.  

 


WOAK informujemy również, iż z początkiem lutego ogłosiliśmy III edycję Konkursu Literackiego „Tutaj jestem”. Kolejna szansa stoi przed wszystkimi, którym marzy się autorskie wydawnictwo.Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2011 r. Konkurs, jak co roku, daje możliwość wszystkim twórcom-amatorom, na zrealizowanie swoich autorskich projektów wydawniczych. Nagrodę w konkursie stanowi wydanie jednej pracy (w postaci książkowej) wybranej przez komisję spośród wszystkich nadesłanych prac. W tym roku, prócz projektów prozatorskich i poetyckich, dopuszczamy do udziału w konkursie również formy dramatyczne.