infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Beciaki - Suwałki 15 grudnia 2011

Beciaki - Suwałki 15 grudnia 2011

 

"BECIAKI"

Suwalska Scena Muzyczna "Prezentacje" 

15 grudnia 2011 (czwartek), o godz. 19.00

w restauracji "Na Starówce" (ul. Chłodna 2, Suwałki)


Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem. Tym razem będzie to spotkanie z piosenką w różnych klimatach. Wystąpi dziecięco-młodzieżowy zespół STUDIO PIOSENKI "BECIAKI" z Suwałk.

 

Studio Piosenki "Beciaki" śpiewa już prawie 20 lat. Wszystko zaczęło się od pięciu uczennic z klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach - stąd nazwa "Beciaki". Z czasem - i wraz z sukcesami na konkursach i przeglądach - zespół się rozrastał i uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie "Szóstki".

beciaki_800x600

Teraz skupia 18 młodych wokalistów od 7. do 19. roku życia. W swojej historii Beciaki zdobyły mnóstwo nagród i wyróżnień na najważniejszych konkursach w kraju i za granicą. Co roku wielokrotnie koncertują na rzecz miasta i środowiska, ale śpiewają i poza granicami kraju, np. we Francji, Danii, na Litwie i Łotwie. Występowali z powodzeniem w Estonii, na Węgrzech, we Włoszech. Szerokiej publiczności znani są z programów telewizyjnych: "Szansy na sukces" (wielokrotnie), "Talent za talent", "X-Factor", "Must be The Music", "5-10-15" i innych, gdzie zawsze podkreślają swoje suwalskie korzenie. Absolwenci kontynuują muzyczną drogę w dorosłym życiu, m.in. Emilia Tarasiewicz w USA, Adrian Pietraszewski w Warszawie, Kasper Zborowski-Weychman w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie, Kasia Laszkowska w Akademii Muzycznej w Gdańsku, Michasia Łabacz w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W repertuarze zespołu jest wiele światowych i polskich przebojów, ale także piosenki dla dzieci i młodzieży, w tym piosenki Marka Zborowskiego-Weychmana, które na stałe weszły do repertuaru nie tylko zespołu, ale i wielu młodych wykonawców w całym kraju.