infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

„Carnival Dance Attack 2014” - Białystok 22-23 luty 2014

„Carnival Dance Attack 2014” - Białystok 22-23 luty 2014

„Carnival Dance Attack 2014

22-23 lutego 2014

Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 

Zapraszamy na „Carnival Dance Attack” - największy projekt taneczny w regionie, podczas którego prezentowane są najlepsze oraz premierowe choreografie formacji z całego kraju.

Około tysiąc uczestników z całej Polski (79 zespołów) zaprezentuje się na parkiecie w trakcie rund eliminacyjnych. W koncercie galowym zobaczymy 36 najlepszych choreografii, które reprezentować będą Polskę na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata w sezonie 2014.

Impreza odbędzie się Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB (ul. Świerkowa 20).

W gronie jury w tym roku zasiądą Filip Czeszyk, Katarzyna Bryłka, Mariusz Kotarski, Brian Poniatowski oraz Ziemowit Bogusławski.

Jak co roku uczestnicy i widzowie imprezy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: warsztaty i pokazy. Wyjątkowo zapowiada się spektakl taneczny "Teatr i taniec migany" realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem", którego uczestnikami są osoby z niepełnosprawnością słuchu, a także pokaz "Domu Latających Tancerzy", czyli breakdance, akrobatyka, popping, locking i wiele innych gatunków zebranych w niezwykłych, szalonych i widowiskowych choreografiach. Pod szyldem Domu Latających Tancerzy zaprezentują się białostockie grupy: Bangers Crew i Original Crazy Breakers, oraz inni zaproszeni gościnnie artyści reprezentujący różne formy taneczne!

To wszystko stwarza szansę na konfrontację dorobku artystycznego zespołowych form tanecznych, ich popularyzację oraz wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku.

Więcej informacji na stronie www.woak.bialystok.pl/carnival