infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Monodram -- Suwałki 12-14 grudnia 2013

Monodram -- Suwałki 12-14 grudnia 2013

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza

na X Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”

Konkurs odbędzie się w dniach 12–14 grudnia 2013 r. w Suwałkach.

To unikatowa w skali kraju formuła ogólnopolskiego konkursu teatralnego na prezentacje spektaklu jednego aktora. Impreza jest adresowana do wykonawców monodramu – dzieci, młodzieży oraz dorosłych z całego kraju. Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu. O kondycję festiwalu od początku jego istnienia dba Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia.

W jury X Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” zasiądzie Irena Jun. Uznana aktorka i reżyserka po raz kolejny pojawi się w Suwałkach, by przyjrzeć się polskiej scenie monodramów.

Więcej informacji na temat wydarzenia: http://soksuwalki.eu/trzydniowe-swieto-monodramu-o-zlota-podkowe-pegaza/

Znamy już listę osób zakwalifikowanych do konkursu.  Przez dwa dni  na scenie zaprezentuje się blisko 30 aktorów w czterech kategoriach wiekowych: 10-14 lat, 14-16 lat, 17-19 lat i dorośli. W programie znalazły się monodramy kilkuminutowe, trwające około kwadransa, półgodzinne, ale jest też jeden spektakl 60-minutowy. (pełen program prezentacji konkursowych)

PREZENTACJE KONKURSOWE - Wstęp wolny

 

Na zakończenie spotkań z Monodramem zapraszamy wszystkich na „Zapis automatyczny” Macieja Adamczyka z Teatru Porywacze Ciał
Sobota, 14.12, godz. 15:30
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

 

Jeden z najlepszych polskich monodramów ostatnich sezonów. Świetny Maciej Adamczyk od początku hipnotyzuje widzów, bawiąc się rolą w nieoczekiwany sposób.

 

Bilety na Monodram ,,ZAPIS AUTOMATYCZNY'' : 10 złotych w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu