infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Kresowa Przyśpiewka Frywolna - Czarna Białostocka 27 lipiec 2013

Kresowa Przyśpiewka Frywolna - Czarna Białostocka 27 lipiec 2013

Międzynarodowym Festiwalu „Kresowa Przyśpiewka Frywolna"

VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”

 

27 lipiec 2013, godz. 17.00

zalew Czapielówka, Czarna Białostocka

 

Baw się razem z nami

 

Już dziś gorąco zapraszamy na imprezę plenerową, która odbędzie się 27-go lipca nad zalewem „Czapielówka” w Czarnej Białostockiej. W tej niecodziennej scenerii, pośród szumu drzew i śpiewu ptaków,  imprezę poprowadzi znany z dowcipu i humoru Andrzej Beja Zaborski.

 

Tym razem będziemy się bawić na Międzynarodowym Festiwalu „Kresowa Przyśpiewka Frywolna”.

 

Wystąpią: Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej „KALINKA”, który śpiewem i muzyką poruszy nawet najbardziej zatwardziałe nogi, zespół  HOYRAKY z  Bielska Podlaskiego prezentujący ukraińskie piosenki ludowe wzbogacone  szczyptą rocka i reggae, Trio Akordeonowe „AKORD” z Czarnej Białostockiej z ludową muzyką Podlasia i zespół SHARENA z Warszawy wykonujący tradycyjne melodie z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawione cygańskim i żydowskim smakiem. Ich energetyczna muzyka, skrząca radością i humorem porywa wszystkich do tańca – więc nie przegap okazji!

Natomiast w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” na swój występ zaprasza turecki zespół KABATAS oraz gwiazda wieczoru - CZERKASKI CHÓR LUDOWY z Ukrainy. Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, tworzy też szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Podlasia, Polski i krajów Europy Wschodniej.

 

 

W sobotę od godz. 17:00 bawmy się razem!Serdecznie zapraszamy – będzie miło, swojsko i wesoło!