infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Wernisaż i Noc Muzeów - Białystok 17-18 maj 2013

Wernisaż i Noc Muzeów - Białystok 17-18 maj 2013

Zapraszamy do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku 

w najbliższy piątek, 17 maja o godz. 18.00 na wernisaż fotografii Emilii Oksentowicz - w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2,

a także w sobotę - 18 maja do obu placówek - przy Waryńskiego i Legionowej na Noc Muzeów z dodatkowymi atrakcjami!

 

Jeszcze nie wiem…

Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 zaprasza w piątek, 17 maja o godz. 18.00 na wernisaż  fotografii Emilii Oksentowicz pt.„Jeszcze nie wiem…”. Autorka prac jest białostoczanką, absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (kierunek scenografia) oraz Zaocznego Studium Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierunek Sztuka Rejestracji Obrazu). Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje z magazynem „Elle” oraz wydawnictwem Edipresse. Na wystawie zaprezentowane zostaną jej prace z lat 2011-2013 ukazujące  poczucie wyobcowania i bezradności wobec otaczającego świata. Jak pisze artystka „wyobcowania z samej siebie”. Wstęp wolny. Wystawa czynna do 16 czerwca.

.

Informacje dodatkowe:

Emilia Oksentowicz – urodziła się w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła studia licencjackie na Wydziale Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek scenografia. Dyplom magisterski uzyskała w Zaocznym Studium Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunek Sztuka Rejestracji Obrazu w pracowni prof. Krzysztofa J. Baranowskiego. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje

z magazynem „Elle” oraz wydawnictwem Edipresse.

 

Jeszcze nie wiem...

Myśli, teraz jakby inne, jakby nie należały do mnie. Jakby przetaczały się przeze mnie myśli osób trzecich. Tych domniemanych, nieznanych osób. Nie mam do nich stosunku. Nie czuję ich w swoim ciele. W żołądku, w gardle, w podbrzuszu. Myślę je. Nie płaczę. Nie znam tej osoby, którą się staję. Myślę, że powinnam się jej bać. Myślę, że ona będzie bać się mnie. Czasem przychodzą takie dni, kiedy udaje mi się wyabstrahować siebie tak bardzo, że nie czuję związku z rzeczywistością. Jakby jej nie było. Jakbym zdołała się od swojego życia oddzielić. Wtedy nic nie może mnie dotknąć. Wtedy chwilami czuję się całkiem bezpieczna.

/Emilia Oksentowicz/

 (Loadposition advert1}

Przybliż się do grafiki/Przytul się do zdjęcia

W ramach Nocy Muzeów z 18 na 19 maja, w godz.19-24, Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza do obu placówek na niekonwencjonalne spotkanie ze sztuką.

W siedzibie przy ul. Waryńskiego będzie to Noc pod hasłem „Przybliż się do grafiki”. Pokaz na co dzień niedostępnych grafik z kolekcji Galerii (grafika wileńska z XIX i XX wieku oraz litografia Bencjona Rabinowicza i Simona Segala). Każdy będzie też mógł spróbować swoich sił w technice linorytu lub monotypii. Ponadto: loteria książkowa, sprzedaż wydawnictw z 50-proc. bonifikatą i muzyką relaksującą w tle.

Natomiast Noc w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2  upłynie pod hasłem „Przytul się do zdjęcia”. Galeria  przygotowała dla zwiedzających zarówno zwiedzanie aktywne, jak i artystyczną Strefę Relaksu w otoczeniu fotografii Emilii Oksentowicz. Chętnych zapraszamy na leżakowanie (z „przytulaniem się do zdjęcia”), a o godz. 21.00 - koncert solo Michała Stankiewicza "Czułe słowa, słodkie pląsy, martwe gołębie i smuteczek tropików".

-- 

--

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

www.galeriaslendzinskich.pl