infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Seks polski - Suwałki 19 kwiecień 2013

Seks polski - Suwałki 19 kwiecień 2013

Suwalski Ośrodek Kultury

Spektakl pt. ,,Seks polski''

19.04. (2013 piątek) w aula PWSZ ul. Noniewicza 10, godz. 18.00


bilety 50 zł, do nabycia w SOK, ul. Noniewicza 71 lub przed spektaklem

 

Latynosi są świetni w łóżku, Skandynawowie nie mają zahamo¬wań, Afrykanie nie mają powodów do wstydu, Azjaci mają, ale za to technicznie są świetni. A Polacy? Co możemy dać światu w materii seksu? Jakimi jesteśmy kochankami?

Czy dla naszych łóżkowych osiągnięć ma znaczenie fakt, że wiedzieliśmy, jak oba¬lić komunizm? Czy Kopernik, Chopin, Wałęsa i papież to nasz cały wkład w seksualną historię świata? Czy to, że Adam Małysz przeleciał niejedną skocznię, jest dla nas inspiracją w naszej ero¬tycznej drodze przez życie?

Rafał Rutkowski w swoim nowym one-man show mierzy się z zagadnieniem seksu polskiego od czasów Mieszka I do dziś, od Wisły do Tatr, od zmierzchu do świtu i od świtu do zmierzchu. Choć jest aktorem, nie udaje, oddaje się w całości. Polko, przekonaj się sama, nie będziesz żałować. Polaku przekonaj się sam, zobaczysz, jakie pokłady wrażliwości drzemią w twojej mężnej duszy!

Aktor i autor odważnie bawią się tematami tabu, rozbrajają pol¬skie traumy, zmieniają konwencje i perspektywy. Trudny temat. Śliski. A jednak Rafałowi Rutkowskiemu – specowi od stand-up comedy po polsku – udało się o życiu seksualnym Polaków opo¬wiedzieć inteligentnie i dowcipnie, unikając wulgarności i termi¬nów medycznych. Udało się też coś więcej – wciągnąć do zabawy widzów.

Aneta Kyzioł, „Polityka”

seks polski afisz 1024x768

tekst: Maciej Łubieński

reżyseria: Adam Krawczuk

kostiumy: ZofiadeInes

bilety 50 zł, do nabycia w SOK, ul. Noniewicza 71 lub przed spektaklem