infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Koncert Walentynkowy - Suwałki 15 luty 2013

Koncert Walentynkowy - Suwałki 15 luty 2013

Zapraszamy na Koncert Walentynkowy

piątek 15 II 2013 o godz. 19:00 

Aula PWSZ w Suwałkach przy ul. Noniewicza 10

Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki miłosnej i filmowej oraz piosenek z musicali w opracowaniu na saksofon i orkiestrę.

Ceny biletów:
30 zł. – normalny
20 zł.– ulgowy
30 zł.- Promocja dla Par

Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej pod Dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego towarzyszyć będzie na saksofonie Alina Mleczko.


Alina Mleczko – saksofonistka, pedagog, doktor sztuk muzycznych

1994 zagrała brawurowo swój recital dyplomowy w Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie.
W 1995 zadebiutowała w Filharmonii Narodowej wykonując Fantazję na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Heitora Villa Lobosa. Już w październiku 1996 amerykański fachowy magazyn Saxophone Journal poświęcił jej artykuł monograficzny w numerze poświęconym najwybitniejszym saksofonistkom świata .
Jako solistka koncertuje z orkiestrami m.in. Capella Istropolitana, Narodowa Orkiestra Ukrainy, Sinfonia Varsovia, Duńska Orkiestra Radiowa i wiele orkiestr filharmonii w Polsce. Współpracowała m.in. z dyrygentami: Jacek Kaspszyk, Volker Schmidt Gertenbach, Vlodimir Sirenko, Herman Breuer, Aleksjej Didura, Roman Kofman, Victoria Zhadko ,Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Krzysztof Słowiński- wykonując znane utwory na saksofon i orkiestrę (Głazunow, Ibert, Villa-Lobos, Debussy) jak i utwory współczesne (Balakauskas, Szymański, Mykietyn, Pstrokońka-Nawratil, Sielicki, Grudzień, Kritz, Herdzin). Koncertuje w wielu krajach Europy i USA. Grała m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Forum Lutosławskiego, Two days &Two Nights w Odessie, Musica Polonica Nova, Vratislavia Cantans, Festiwal Muzyki Elektronicznej w Pradze, Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej.
Angażuje się w niecodzienne projekty muzyczne, jak np. Adam Jarzębski - Muzyka Polskiego Baroku gdzie gra partie solowe we własnym opracowaniu na saksofonie sopranowym wraz z instrumentami dawnymi.
Tworzy własne projekty muzyczne(Druga struna medalu –jazz i muzyka klasyczna-z pianistą Włodkiem Pawlikiem, płyty Sjesta, Fiesta, Wiatr od Morza)
Kompozytorzy muzyki współczesnej chętnie dedykują jej swoje utwory.
Prowadzi klasę saksofonu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. W 2011 roku otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, gdzie na stanowisku adiunkta prowadzi klasę saksofonu.
Jej najnowsza płyta –Alina Mleczko saxophone wydana w 2010roku nakładem wydawnictwa DUX, zawiera sonaty na saksofon i fortepian- Phila Woodsa Takashi Yoshimatsu, Paula Crestona Paula Hindemitha. Jest to pierwsze polskie nagranie tych utworów.

koncert_walentynkowy_2013_plakat_1024x768