infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Marcin Stawiarz - Białystok 13 wrzesień 2012

Marcin Stawiarz - Białystok 13 wrzesień 2012

Marcin Stawiarz (aka Martin Stavars)

wystawa WOAK

13 września 2012

 

Fascynacje miejskim krajobrazem przeniesione na czarno-białe fotografie, które powstały w latach 2009-2012 na obszarze trzech kontynentów.

Między innymi Londyn, Tokio, Singapur, Paryż czy Szanghaj w nieszablonowych ujęciach. Dynamiczne przedstawienie walki światła i ciemności na zgeometryzowanej arenie architektury. Kontrast bieli i czerni podkreślony mglistym światłem...Tak pokrótce można opisać wystawę Marcina Stawiarza  pt. „ Metropolie”, na której otwarcie serdecznie zapraszamy już jutro – 13 września o godz. 18:00 do Galerii WOAK Spodki (ul. św. Rocha 14).

 

Marcin Stawiarz (aka Martin Stavars) urodził się w 1981 w Częstochowie, od 2007 roku mieszka w Londynie. Z wykształcenia jest informatykiem, studiował również w Warszawskiej Szkole Fotografii. Specjalizuje się w czarno-białej fotografii wielkich miast i fotografii nocnej. Z aparatem odwiedził ponad 20 państw; najważniejszą rolę w jego twórczości odgrywają kraje azjatyckie. Jest autorem albumu pt. „MEGALOPOLIS”, który ukaże się w listopadzie 2012 nakładem włoskiego wydawnictwa Charta.Laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. International Photography Awards (2008, 2009, 2011), Image International i Hei Ming Prize. Jego prace były publikowane przez magazyny na całym świecie, m.in. w Indiach, Chinach, Emiratach, Anglii i Meksyku.

 

Wystawa czynna do 10 października 2012 r.

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na stronach

http://www.woak.bialystok.pl

http://www.martinstavars.com