infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

WOAK-owa Jazda Bluesowa - Białystok 16 wrzesień 2012

WOAK-owa Jazda Bluesowa - Białystok 16 wrzesień 2012

 

WOAK-owa Jazda Bluesowa

Spodki - Białystok

16 wrzesień 2012

Bilety na koncert w cenie 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu dostępne w obiektach WOAK: SPODKI ul. Św. Rocha 14, ul. Kilińskiego 8.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku we współpracy z Fundacją M.I.A.S.T.O. dnia 16 września 2012 roku w ramach Polskiego Dnia Bluesa organizuje drugą  edycję  WOAK-owej Jazdy Bluesowej. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie muzyki bluesowej i bluesowo – rockowej na terenie województwa podlaskiego oraz upamiętnienie muzyków, którzy już odeszli i zachęcanie zwłaszcza młodszego pokolenia do zapoznawania się z ich twórczością.

Podczas Dnia Bluesa nastąpi uroczyste odsłonięcie tabliczek na Alei Bluesa w Białymstoku przez znanych muzyków i postaci ze świata polskiego bluesa. W naszym mieście ponownie pojawią się zasłużeni dla tego gatunku muzycznego. Blues jednak to nie tylko muzycy - to również cała grupa pasjonatów, propagatorów, którzy wiele lat swojego życia poświęcili na zarażanie innych miłością do niego. Aleja jest miejscem dla uhonorowania ich dokonań.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert w Spodkach, podczas którego wystąpią dwa znakomite zespoły: białostocka formacja 48 godzin, której założycielem i liderem jest  Mirosław Kłosowski oraz Dave Herrero (USA) - charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i kompozytor wraz z The Hero Brothers Band (USA).

 

Program obchodów Polskiego Dnia Bluesa

17.00 - Odsłonięcie tablic na Alei Bluesa

17.30 - Wspólny przejazd Blues Busem do "Spodków" na koncert

18.30 - II WOAKOWA Jazda Bluesowa

48 Godzin + goście Dave Herrero & The Hero Brothers Band

 


Więcej informacji na stronie www.woak.bialystok.pl