infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Niedziela z ROKiS - Suwałki 5 sierpień 2012

Niedziela z ROKiS - Suwałki 5 sierpień 2012

W najbliższą niedzielę, 5 sierpnia 2012,

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do

parku Konstytucji 3 Maja.

 

 

O godz. 11.00 odbędzie się tam Niedzielny Poranek Teatralny. W programie spektakl "Podróż do Błękitnego Zamku" w wykonaniu Teatru "Wielkie Koło z Będzina.

 

Spektakl zaprasza widza w niezwykłą podróż w krainę magii i czarów. Można tu spotkać olbrzymy - Durlusia i Dodinkę, smoka Kwarteta, króla, królową, wróżkę, złą czarownicę i królewicza Oskara. Wszystkie wydarzenia są snem małego chłopca - Oskara. To on dzięki umiejętności czytania ratuje Błękitne Królestwo, a pomaga mu wróżka i mówiący kruk. W finale widz będzie miał okazję rozwinąć swą wyobraźnię, spotykając się z aktorami animującymi lalkami różnych typów, aktorami w maskach i w żywym planie. To przedstawienie wyróżnia oryginalna scenografia, która tworzy tytułowy Błękitny Zamek, pajęczyna rozrzucona przez złą czarownicę i zmieniające się dekoracje podczas podróży Oskara. Całość wypełnia doskonale skomponowana muzyka.

 

O godz. 19.00 zespół kameralny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata dell'Arte" zagra najpiękniejsze utwory muzyki poważnej i rozrywkowej w ramach letniego cyklu "Koncerty przy fontannie". W przypadku niepogody koncert odbędzie się w ogrodzie letnim Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75.

 

A o godz. 21.00 rozpocznie się Kino Letnie - godzinna projekcja filmów nagrodzonych na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima" w Krakowie.