infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Podlaska Oktawa Kultur - Podlasie 24-29 lipiec 2012

Podlaska Oktawa Kultur - Podlasie 24-29 lipiec 2012

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru

"Podlaska Oktawa Kultur"

 Od 24 do 29 lipca

W ramach POK na placu przy Ratuszu w Białymstoku i w 22 miejscowościach województwa podlaskiego odbędzie się 27 bloków koncertowych, podczas których zaprezentuje się ponad pół tysiąca wykonawców z 14 krajów świata. Będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi:

  • Chór im. Veryovki z Ukrainy,
  • zespół Kabardinka z Kabardo-Bałkarii,
  • Divo i Skaz z Rosji,
  • Adar-Kramim z Izraela,
  • wykonawcy z Turcji, Indii, Gruzji czy Ekwadoru.


logoFotS

 

Dodatkowo oficjalne otwarcie POK poprzedzi akcja zorganizowana 21 i 22 lipca „Folk on the street”, której celem jest promocja i popularyzacja folkloru związanego z dziedzictwem kulturowym województwa podlaskiego we współczesnym wymiarze – poprzez „sztukę ulicy – art of street”. W ramach przedsięwzięcia zaplanowaliśmy spotkanie twórców street art z Polski, Białorusi i Litwy (podczas którego w Białymstoku powstanie praca graffiti inspirowana folklorem związanym z daną narodowością) oraz działanie artystki NeSpoon.

 

 


 

PLAN KONCERTÓW PODLASKIEJ OKTAWY KULTUR
V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU
Białystok i województwo podlaskie, 24-29 lipca 2012 r.

 

plakat_POK_201224 lipca 2012 r. (wtorek)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Katedra – Plac przy Ratuszu PARADA ZESPOŁÓW

g. 17.30, Plac przy Ratuszu

Koncert Inauguracyjny

KYCZERA (Polska), BAŁAMUTY (Białoruś), İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia), CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina)

 

25 lipca 2012 r. (środa)

BIAŁYSTOK

g. 18.00, Plac przy Ratuszu

PERLA VERDE (Ekwador), SZCZODRYCA (Białoruś), DETSTVO (Bułgaria), ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), DIVO (Rosja)

DOBRZYNIEWO DUŻE

g. 19.00, Hala Sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego KABARDINKA (Kabardo-Bałkaria)

GONIĄDZ

g. 19.00, Scena Plenerowa nad Biebrzą

DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia), SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie)

KRYPNO KOLONIA

g. 19.00, Pacowa Chata – Przysiółek Szlachecki ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

ŁOMŻA

g. 18.30, Parafia pw. Krzyża Świętego MDZLEVARI (Gruzja)

SUWAŁKI

g. 18.00, Kawiarenka nad Zalewem Arkadia ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja)

TYKOCIN

g. 18.00, Wielka Synagoga

RIWNENCZANKA (Ukraina), DNIPRO (Ukraina), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja)

ZAMBRÓW

g. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury ADAR-KRAMIM (Izrael)

 

26 lipca 2012 r. (czwartek)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Plac przy Ratuszu

KLUMPE i VYČIAI (Polska), RIABINA (Polska), SKAZ (Rosja), ALTER-ETNO (Polska), ZAM'S (Francja)

 

27 lipca 2012 r. (piątek)

BIAŁYSTOK

g. 18.00, Plac przy Ratuszu

SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie), RADA DANCE ART (Polska), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja), DRAGAN MARKOVIC ZABREŽJE (Serbia), DNIPRO (Ukraina)

 

BIELSK PODLASKI
g. 18.00, Amfiteatr Miejski

KYCZERA (Polska), DETSTVO (Bułgaria)

 

KRUSZYNIANY

g. 16.00, Tatarska Jurta

İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja), PERLA VERDE (Ekwador), DIVO (Rosja)

 

TYKOCIN

g. 18.00, Wielka Synagoga MDZLEVARI (Gruzja)

 

WASILKÓW

g. 19.00, Skwer przy ul. Polnej

ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), BAŁAMUTY (Białoruś), ZAM'S (Francja)

 

ZAMBRÓW

g. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury

CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina)

 

28 lipca 2012 r. (sobota)

BIAŁYSTOK

g. 17.30, Plac przy Ratuszu

ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja), Agencja Artystyczna AST-ART (Polska)

 

AUGUSTÓW

g. 16.00, Błonie nad Nettą

ADAR-KRAMIM (Izrael), DNIPRO (Ukraina), ANDREY SHAPOSHNIK (Rosja)

 

CZARNA BIAŁOSTOCKA

g. 18.00, Plac Miejski

CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina), ZAM'S (Francja)

 

GRÓDEK

g. 19.00, Gródek – Boryk

MDZLEVARI (Gruzja)

 

KRUSZYNIANY

g. 16.00, Tatarska Jurta

ZESPÓŁ IM. L. ŁOJASA (Polska), KABARDINKA (Kabardo-Bałkaria)

 

ŁAPY

g. 18.00, Plac Solidarności

DETSTVO (Bułgaria), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

MICHAŁOWO

g. 17.00, Amfiteatr Miejski

SHRUSTII MULTICULTURAL CENTRE (Indie), RADA DANCE ART (Polska), DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia)

 

NAREWKA

g. 16.00, Amfiteatr w Starym Dworze

SZCZODRYCA (Białoruś), PERLA VERDE (Ekwador), DIVO (Rosja)

 

SIEMIATYCZE

g. 17.00. Scena nad Zalewem

KYCZERA (Polska), İZMİR ÇAĞDAŞ HALK DANSLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ (Turcja)

 

SUPRAŚL

g. 19.00, Rynek Kościuszki

RIWNENCZANKA (Ukraina), SKAZ (Rosja)

 

ZABŁUDÓW

g. 16.00, Scena w Parku Zamkowym

BAŁAMUTY (Białoruś)

 

29 lipca 2012 r. (niedziela)

BIAŁYSTOK

g. 17.00, Plac przy Ratuszu

RIWNENCZANKA (Ukraina), MDZLEVARI (Gruzja), KURPIE ZIELONE (Polska), ADAR­-KRAMIM (Izrael), KABARDINKA (Kabardo-Bałkaria)

 

HAJNÓWKA

g. 19.00, Amfiteatr Miejski

ORKIESTRA JAZZOWA TGU-62 (Rosja)

 

LIPSK

g. 18.00, Plac przy MGOK

RIABINA (Polska), SKAZ (Rosja)

 

MOŃKI

g. 17.00, Amfiteatr Miejski

SZCZODRYCA (Białoruś)

 

SUWAŁKI

g. 12.00, Muszla Koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja

DRAGAN MARKOVIĆ ZABREŽJE (Serbia), ORKIESTRA DAMIRA SEJDIĆA (Serbia)

 

 

Informacje szczegółowe o POK: www.oktawa.woak.bialystok.pl

 na podst. mat. org.