infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

ROKIS - Suwałki 1 lipca 2012

ROKIS - Suwałki 1 lipca 2012

1 lipca 2012

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach

przygotował kilka propozycji w parku Konstytucji 3 Maja

 

O godz. 11.00 zapraszamy na Niedzielny Poranek Teatralny, a w nim spektakl "Historie" na motywach opowiadań Bruna Ferrero w wykonaniu Teatru DROGA im. Jana Pawła II z Poznania. Ponadto konkurs "Dokończ historię" i wspólna nauka tańca. W przypadku niepogody spektakl odbędzie się w ogrodzie letnim Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75. O teatrze i spektaklu na stronie www.teatrdroga.pl.

 

O godz. 19.00 zespół kameralny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata dell'Arte" zagra najpiękniejsze utwory muzyki poważnej i rozrywkowej w ramach letniego cyklu "Koncerty przy fontannie". W przypadku niepogody koncert odbędzie się w ogrodzie letnim Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75.

 

A o godz. 21.00 rozpocznie się Kino Letnie – godzinna projekcja filmów Filmowe Podlasie Atakuje. Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Swoje filmy prezentują m.in. poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina filmowcy niezależni.

 

Serdecznie zapraszamy