infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

PODK-off-a 2012 - Białystok 17 czerwiec 2012

PODK-off-a 2012 - Białystok 17 czerwiec 2012

 

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku serdecznie zapraszają na
Podlaską Odjazdową Drezynownię Kolejową - PODK-off-a 2012.
W niedzielę 17 czerwca o godz. 17:00 w  Spodkach WOAK (ul. św. Rocha 14) wystąpią:

Czeremszyna/Todar oraz w koncertowej wersji albumu Świat według Nohavicy Antoni Muracki, Paweł Orkisz, Mirosław Czyżykiewicz, Elżbieta Wojnowska, Andrzej Ozga.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią wartościową piosenkę w najlepszym wydaniu.

Wstęp bezpłatny na podstawie zaproszeń.

Więcej informacji na stronie www.woak.bialystok.pl

Czeremszyna/Todar
Czeremszyna - Podlaska Hodowla Muzyki Żywej, jeden z ciekawszych zespołów inspirujących się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim, działający na scenie folkowej od 1993 r. www.czeremszyna.pl

Zmicier Wajciuszkiewicz  ps. Todar - białoruski muzyk, multiinstrumentalista, członek kultowych zespołów "Kriwi" i "Pałac", kompozytor muzyki filmowej, bard.
Współtwórca znanych w Europie projektów "Narodny Albom" i "Ja naradziŭsia tut",
jeden z założycieli projektu "WZ Orkiestra", reprezentant niezależnej kultury Białorusi,
uczestnik koncertów "Solidarni z Białorusią".

W 2004 r.  zrealizowali wspólny projekt muzyczny. Zrealizowany projekt  poświęcony został Puszczy Białowieskiej, a jego  premiera miała miejsce w Białowieży. Znalazł on też kilka innych ciekawych miejsc na swoją prezentację m.in. Mielnik, Września, Młynary, Bydgoszcz, Białystok, Supraśl; wszędzie spotkał się z ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem, W 2009 roku  artyści nagrali płytę ze zrealizowanego projektu, która została wydana w 2010 r. Płyta nosi tytuł "co na sercu ..."

Koncert  ”Świat wg Nohavicy”

Jaromir Nohavica od lat uznawany jest za jedną z najciekawszych postaci europejskiej sceny piosenki artystycznej i poetyckiej. Od wielu lat artysta cieszy się w Czechach ogromną popularnością, a każda z dwunastu jego płyt osiągnęła status  „złotej” lub „platynowej”. Dużym sukcesem był też film „Rok Diabła” w reżyserii P. Zelenki, gdzie zagrał główną rolę. Jego popularność dawno już przekroczyła granice Czech, czego dowodem są zeszłoroczne trasy koncertowe w Irlandii, Polsce, Kanadzie i USA. W naszym kraju czeski bard koncertuje już od wielu lat, niezmiennie gromadząc na swoich występach liczne rzesze fanów, swoich pięknych, dowcipnych
i mądrych pieśni. Nohavica to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości europejskiej sceny muzycznej ostatnich lat, a jego mądre, melodyjne i wzruszające pieśni przyciągają na koncerty wielopokoleniową widownię.

Taki koncert nie zdarza się co dzień!!!  Będzie to koncertowa wersja albumu „Świat według Nohavicy”. A w dwugodzinnym koncercie będzie i lirycznie i kabaretowo – jak to u Jarka Nohavicy.
Prowadzenie Antoni Muracki. Na muzycznej scenie wystąpią w jednym koncercie największe gwiazdy polskiej piosenki: Elżbieta Wojnowska, Kuba Muracki, Mirosław Czyżykiewicz, Aleksandra Drzewiecka, Antoni  Muracki , Andrzej Ozga, Paweł Orkisz, zespół i zaśpiewają pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy po polsku.

Płyta „Świat wg Nohavicy” w listopadzie 2009 uzyskała status Złotej Płyty, a piosenka „Cieszyńska” była przez kilkanaście tygodni na Liście Przebojów Trójki /3 miejsce/.