infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Święto Ulicy Kilińskiego - Białystok 27 maj 2012

Święto Ulicy Kilińskiego - Białystok 27 maj 2012

Już po raz kolejny obchodzić będziemy w Białymstoku Święto Ulicy Kilińskiego.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przygotował z tej okazji wiele atrakcji.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 maja 2012 od godz. 12:00 do 16:00.

 

pocztwka_1_800x600

 

 

 

WIESŁAW GERS - ŚWIĄTYNIA GŁĘBIN - wystawa kompozycji przestrzennych


Wiesław Gers zajmuje się malarstwem, rysunkiem, a teraz głównie rzeźbą ceramiczną.

W latach 2006-2009 tworzył cykle form przestrzennych („Kamienie”, „Poczet narcyzów”, „Obrazy ze snu”, „Brama”, „Aqua”) składających się na swego rodzaju opowieść pod wspólnym tytułem „Świątynia głębin”. Przez dwanaście lat przebywał we Włoszech; w Rzymie, Mediolanie i nad jeziorem Garda. Obecnie mieszka w Kleosinie koło Białegostoku, ma własną pracownię, gdzie tworzy w glinie swe kompozycje. Wciąż szuka w człowieku człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy oraz na warsztaty z autorem.

 

IMG_5730_800x600

PREZENTACJE WARSZTATÓW RĘKODZIEŁA 

Przed wejściem do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury odbędą się prezentacje warsztatów organizowanych w ciągu roku w pracowni plastycznej WOAK. Instruktorzy oraz uczestnicy zajęć zaprezentują technikę: papierowej wikliny, filcowania, orgiami, sutaszu.

Obok stanowisk można będzie podziwiać gotowe wyroby, które z pewnością zaskoczą swoim kunsztem niejednego.

 

PORTRETY NA ZAMÓWIENIE

Artysta Stanisław Wesołowski – na co dzień właściciel galerii sztuki „Ag-art” przy ulicy Jurowieckiej w Białymstoku, a także uczestnik wielu plenerów malarskich, organizowanych przez WOAK w okresie wakacji, podczas imprezy wykonywać będzie portrety na zamówienie.

 

Augustis_3_800x600

LISTY i inne działania animacyjne

Listy wiszące w poprzek ulicy Kilińskiego adresowane będą do przechodniów, trzeba będzie tylko odszukać i zidentyfikować siebie jako adresata, a następnie przeczytać jego zawartość. Do dyspozycji mieszkańców będzie papier i koperty. Może ktoś zechce napisać swój list, kilka słów adresowanych do pewnej nieznajomej lub nieznajomego…Działanie nawiązuje do innych animacji proponowanych w ostatnim czasie przez WOAK.

 

CAŁKIEM INNY PORZĄDEK – działanie w przestrzeni ulicznej

Grupy teatralne Amulet, MiniAmulet oraz Amulet Same Baby zapraszają w przestrzeń uliczną, na której stworzono „całkiem inny porządek”. Każdy może odnajdzie tam odpowiednie dla siebie miejsce, będzie mógł je zmienić, zaprosić do niego innych, porozmawiać, poczytać, posiedzieć, pomarzyć…

Formacja taneczna Puzzle Duo, działająca przy WOAK, wielokrotnie nagradzana na turniejach tańca da pokaz swoich umiejętności (choreografia pt. „Like a boy”).

 

Aby przypomnieć sylwetkę solenizanta - JANA KILIŃSKIEGO, umieścimy przy wejściu na ulicę Kilińskiego planszę z jego wizerunkiem. Czy wszyscy wiedzą, kim był Jan Kiliński? Przypomnijmy sobie, bo może zdarzyć się, że zapyta o to jakiś reporter…

 

na podst. mat, org,

zdjęcia: przesłane przez organizatora