infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Willa Esselingów - Suwałki 17-18 maj 2012

Willa Esselingów - Suwałki 17-18 maj 2012

 

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu "Willa Esselingów" w wykonaniu Teatru "Lustro" działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach. Jest to adaptacja sztuki Filipa Dorina, niezwykła opowieść o skomplikowanych relacjach między dziećmi i rodzicami. Świat rzeczywisty przeplata się tu ze światem sennego koszmaru. To pełna metafor opowieść o samotności dziecka w świecie zawłaszczających wyobraźnię mediów, których symbolem jest tytułowa "Willa Esselingów".

 

willa_800x600

 

17-18 maja, sala granatowa ROKiS, ul. T. Noniewicza 71. Czwartek – godz. 9.00 i 11.00, piątek – godz. 17.00. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Informacji ROKiS

 

Teatr „Lustro”, działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki od 2005 roku, można nazwać teatrem wizji słowa i ruchu. Tworzą go dzieci, młodzież i dorośli. W swoim repertuarze ma spektakle: „Sen” (adaptacja „Małego Księcia”), „Wycięte z Wersalu – komedia w trzech aktach”, „Poczekalnia”, „Królowa Śniegu”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” i wiele innych. Zespół prezentował je na festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce, na Litwie i Białorusi.

 

willa_aktorzy_800x600

na pods. mat. org.