infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Wigraszek - Suwałki 19-22 czerwiec 2012

Wigraszek - Suwałki 19-22 czerwiec 2012

Spis treści
Wigraszek - Suwałki 19-22 czerwiec 2012
Spektakle towarzyszące - Wigraszek 2012
Spektakle konkursowe - Wigraszek 2012
Zgłoszenia do Wigraszka
Wszystkie strony

Program

XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” 2012

19–22 czerwca 2012 r.

 

wigraszek_2012_800x600

 

 

 

 

19 czerwca 2012 r. (wtorek)

9.00-9.35 Willa Esselingów – spektakl Teatru Lustro z Suwałk, sala granatowa ROKiS

godz. 14.00-16.00 Ulica Teatralna z udziałem aktorów Teatru Nikoli z Krakowa, Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Petersburga i zespołów teatralnych z Suwałk, Teatru A3

16.00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU, park Konstytucji 3 Maja

  • powitanie uczestników festiwalu przez Prezydenta Suwałk
  • barwny korowód postaci teatralnych ulicami: T. Kościuszki, Chłodna, T. Noniewicza z udziałem aktorów Teatru Nikoli, Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Petersburga, Teatru A3

17.10-18.00 „Szczęśliwy książę” spektakl towarzyszący Łomżyńskiego Teatru Lalek, aula PWSZ

21.30 -22.30 – „Mignone” – spektakl plenerowy Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Sankt Petersburga (Rosja), park Konstytucji 3 Maja

 

20 czerwca 2012 r. (środa)

prezentacje konkursowe w kategorii dziecięcej, aula PWSZ 

Refleksje na temat obejrzanych spektakli prowadzą Krystyna Kozioł, Jan Zdziarski

9.00-9.55 „Letni sen” – Teatr Chapli-Kapli (Mińsk, Białoruś), 55’

10.10-10.40 „Podwórko Skarżypyty i nie tylko” – Dziecięce Studio Teatralne (Wysokie Mazowieckie), 30’

10.55-11.20 „Literka «Ja» i inne” – Dziecięca Grupa Teatralna Igra (Rezekne, Łotwa), 25’

11.30 -12.07 „Przez Pacyfik” – Koło Teatralne (Lubicz Dolny), 37’

12.20- 12.45 „Remont w piekle” – teatr Miniamulet (Białystok), 25’

12.55-13.15 „Chcę odpłynąć w snach” – grupa teatralna Kacperek (Sokołów Podlaski), 20’

13.30-14.00 „Kiedy będę dorosły” – teatr Makadamia (Warszawa), 30’

14.10- 14.30 „Wieża Babel” – teatr Fiku-Miku (Lidzbark Warmiński) (20’)

21.30-22.10 „Obrazki Nieznanego Malarza” spektakl plenerowy Teatru Nikoli z Krakowa, park Konstytucji 3 Maja

 

 

21 czerwca 2012 r. (czwartek)

prezentacje konkursowe w kategorii młodzieżowej

Refleksje na temat obejrzanych spektakli prowadzą Krystyna Kozioł, Jan Zdziarski

9.00-9.40 „Spriditis” – teatr Ziluks (Ryga, Łotwa), 40’

9.55-10.15 „Straszna wrona” – teatr Sluchadlo (Nitra, Słowacja), 20’

10.30-11.00 „Całkiem inny porządek” – teatr Amulet (Białystok), 30’ sala granatowa

11.15-12.15 „Podróżnik” – Grupa Muzyczno-Teatralna (Shumen, Bułgaria), 60’

Omówienie spektakli z udziałem jury, PWSZ

12.45-13.09 „Wspomnienie” – Teatr Ruchu Forma (Inwałd), 24’

13.15-13.35 „ Wstyd” – Profilaktyczna Grupa Teatralna (Suwałki), 20’ sala granatowa. Spektakl pozakonkursowy

13.45-14.00 „Cztery głosy” – teatr Ziluks (Ryga, Łotwa), 15’

14.00 Ulica Teatralna

 

21.30-22.00 „Syrenada” – spektakl plenerowy w wykonaniu teatrów Makata (Warszawa), Klinika Lalek (Wolimierz), zalew Arkadia

22.00-22.20 „Sen o Nocy Letniej” – widowisko teatralne w wykonaniu uczestników festiwalu, zalew Arkadia

 

22 czerwca 2012 r. (piątek)

10.00 uroczyste zakończenie festiwalu, aula PWSZ

  • „Sávitrí” – spektakl teatru cieni – Teatr Lišeń z Brna (Czechy)
  • wręczenie nagród

 

 

aula PWSZ: ul. T. Noniewicza 10

sala granatowa ROKiS: ul. T. Noniewicza 71

Ulica Teatralna: ulica Chłodna