infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Akwarele K. Chyżego - Białystok 13 marzec 2012

Akwarele K. Chyżego - Białystok 13 marzec 2012

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy akwareli Krzysztofa Chyżego, które odbędzie się 13 marca 2012 r. (wtorek)

o godz. 18:00 w Pracowni Plastycznej WOAK (ul. Kilińskiego 8, Białystok).
Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 6 kwietnia.

 

Krzysztof Chyży, urodzony 24.10.1966 w Białymstoku. Z wykształcenia architekt, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Od dwóch lat uczestnik Ogólnopolskich Warsztatów Malarsko-Fotograficznych.

Malowaniem zajmuję się amatorsko. Wybrałem akwarelę, gdyż jest ulotną, ale zarazem wyrazistą techniką. Może służyć do szkicowego przedstawienia czegoś, zaledwie kilkoma plamami. Jednocześnie niezwykle dokładnie odda dany nastrój miejsca lub wydarzenia. I oczywiście, według mnie, jak żadna kocha architekturę i otoczenie. To technika, wymagająca pewności, lecz z drugiej strony przypadek – że plama koloru rozleje się w taki sposób, a nie inny, uzupełnia proces tworzenia. Człowiek, ciągle uczy się czegoś nowego.

Prezentowane prace, to podsumowanie 20 lat kontaktu z tą techniką malarską. Prace pochodzą z domowego archiwum, na czas wystawy zostały wypożyczone od rodziny i znajomych.