infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Wystawa Dąbrowski / Łuczak - Hajnówka do 17.03.2012

Wystawa Dąbrowski / Łuczak - Hajnówka do 17.03.2012

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wystawę hajnowianina Michała Dąbrowskiego oraz wykładowcy warszawskiej Akademii Fotografii Michała Łuczaka.

Wernisaż 25 luty 2012 o godz. 17.00. Wystawa otwarta do 17.03.2012

 

 

plakat_dabrowski-luczak_640x480Michał Dąbrowski

Pracuje przy portrecie i reportażu. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i grupowych, m.in. w Galerii Nizio w Warszawie, siedzibie TVP, czy na międzynarodowym festiwalu fotografii młodych w Jarosławiu, w którym zajął drugie miejsce za cykl (0-22). Wybrany do współpracy z Michałem Łuczakiem w konkursie Fotoprezentacje. Zainteresowany fotografią japońską i książkowymi publikacjami fotograficznymi. www.michaldabrowski.com

 

Michał Łuczak:

Ukończył Instytut Twórczej Fotografii w Opawie i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zainteresowany fotografią dokumentalną i krótkimi formami multimedialnymi - fotokastami. Wykładowca warszawskiej Akademii Fotografii. Zdobył wyróżnienie w konkursie MAGNUM Expression Award. Swoje prace pokazywał m.in w Warszawie, Kijowie, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Członek kolektywu fotograficznego Sputnik Photos. Tegoroczny stypendysta Ministra Kultury. www.michal-luczak.com

1. Łuczak/Dąbrowski: 'Wiosna' Dwóch autorów, dwa różne spojrzenia portretujące współczesnych młodych ludzi na czarno-białych fotografiach."Chcemy pokazać młodość i piękno, które jest w nią w pisane. Bardzo  proste założenie. Nie szukamy momentu przejścia w dorosłość, ani dojrzewania. W pewnym sensie interesuje nas powierzchowność, bo robimy portrety, ale jak wiadomo w fotografii udaje się zarejestrować coś więcej niż tylko to jak wyglądamy." Projekt realizowany jest w ramach programu "Animatornia" dzięki dofinansowaniu M.St.Warszawy i środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".

 

2. Dąbrowski: 'Pralnia' Cykl zdjęć ukazujący przestrzeń miejską, uchwyconą w niepokojący, autorski sposób. Punktem odniesienia była estetyka stosowana przez fotografów japońskich z lat 60 i 70, takich jak Daido Moriyama, czy Yasuhiro Ishimoto.