infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Multiversum - Białystok 14 luty 2012

Multiversum - Białystok 14 luty 2012

zaproszenie na Multiversum

Walentynki

 

Niebawem dzień św. Walentego – patrona zakochanych – niewielu jednak wie, że nie tylko... To również patron epileptyków i psychicznie chorych. Wbrew pozorom jednych i drugich łączy wiele - ogarnięci są chorobą duszy i ciała, nieracjonalnie postrzegają świat, niejednokrotnie popadają w euforię czy obłęd – bardziej czują niż myślą.

W tym symbolicznym dniu 14 lutego 2012 r. o godz. 17:00 Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza Państwa do Spodków na nietypową wystawę. Nie znajdziecie tam obrazów o miłości, ani dekoracji pełnej czerwonych serduszek.

Zamiast tego postaramy się przybliżyć kawałek twórczego świata osób chorych psychicznie z województwa podlaskiego. Poprzez wystawę „Multiversum” chcemy zachęcić Państwa do poznania ich swoistego języka sztuki, poprzez który uzewnętrzniają swoje myśli i marzenia, czynią wyznanie swego istnienia, wyrażają emocje związane z przeżywaniem rzeczywistości, a często też protest wobec niej.

 

Zaprezentujemy prace z Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy, Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, Klubu Pacjenta „Przystań” w Białymstoku oraz Ośrodka Wsparcia w Lipniaku.
Wystawa potrwa do 14 marca 2012 r., wstęp wolny.

 

Informacji o wystawie udziela Dział Organizacji Imprez ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 85 744 68 63).