infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Mr. Pollack - Suwałki 26 stycznia 2012

Mr. Pollack - Suwałki 26 stycznia 2012

 

Mr. Pollack

Suwalska Scena Muzyczna "Prezentacje"

26 stycznia (czwartek) 2012 r. o godz. 20.00

"Na Starówce" (ul. Chłodna 2, Suwałki).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

 

MR.POLLACK - Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk) –  gitara, śpiew – i Grzegorz Polak (bębny).
Swą muzyczną edukację rozpoczęli w wieku siedmiu lat od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej). Po udanych występach w Jarocinie w 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, gdzie wydali płytę „QŃ”.
W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in International, występując z Jackiem Królikiem (obecnie Brathanki) i Piotrem Żaczkiem. W 1995 roku firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt. „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński, gitarzysta zespołów O.N.A. i Kombi.
Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas”, który umieścił Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa nadzieja gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa Professional Music Press mistrzowskie instruktażowe wideo dla gitarzystów pt. „Granie na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”.
Trzy lata Jacek i Grzegorz spędzili, współpracując z angielskim zespołem „Real Deal”, podróżując po świecie. Współpracę tę uwieńczyli nagraniem w 2000 roku nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rymski-Korsakow i inni.
Oprócz tego zespół wykonuje swoje własne kompozycje z trzech autorskich płyt. W przygotowaniu jest czwarta płyta, na której występują zaproszeni wykonawcy, m.in. Piotr Cugowski, Grzegorz Skawiński, Marek Raduli, Wojciech Pilichowski.
W 2004 r. zespół koncertował z wielkim powodzeniem w USA, m.in. w legendarnych klubach „CBGB's” na Mahattanie, „Hoges & Heifers” i wielu innych.
W sierpniu 2011 r. muzycy wrócili  z siedmiomiesięcznej trasy po Bliskim Wschodzie.

Zespół wystąpi w Suwałkach po koncertach w Londynie i w ramach promocji swojej najnowszej płyty „Seven Wonders”, która ukaże się niebawem.  

 

Jacek Polak – to nazwisko usłyszałem po raz pierwszy kilka lat temu, przy okazji występu z Chłopcami z Placu Broni na festiwalu opolskim. A jeszcze wcześniej opowiadał mi o nim Piotrek Łukaszewski, mówił, że widział w Krakowie supergitarzystę o niewiarygodnej technice i artykulacji. Sam usłyszałem jego grę na płycie wydanej w zeszłym roku pt. „QŃ". Gra Jacka zrobiła na mnie duże wrażenie - superszybkość, piękne vibrato, bardzo duża łatwość w graniu nawet bardzo skomplikowanych elementów. Myślę, że jest on jednym z ciekawszych gitarzystów młodego pokolenia i jestem przekonany, że warto na niego zwrócić uwagę.
                                                                                      Grzegorz Skawiński (Kombii)

 

Obecny skład zespołu:
Jacek Polak – gitara, śpiew, programowanie
Grzegorz Polak – perkusja, bas, keyboards
Więcej: http://www.mrpollack.pl