infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

40x40. Sito UMK - Białystok 16 grudnia 2011

40x40. Sito UMK - Białystok 16 grudnia 2011

 

40x40. Sito UMK

16 grudnia 2011 r., godz. 17:45,

WOAK Spodki, Białystok

wstęp wolny

 

Otwarcie wystawy „40x40. Sito UMK” w ramach imprezy artystycznej "Graficzny Białystok".
To już czwarta edycja projektu organizowanego od 2007 roku przez Katedrę Sztuki WA PB i kilka najważniejszych białostockich instytucji kultury. Ma charakter wędrujący - od godz. 15:45 kolejno cztery wystawy, w czterech różnych punktach Białegostoku, otwierane jednego dnia. W programie: kilkaset prac graficznych, do tego na koniec wieczoru pokaz animacji i dwa koncerty.  Wystawy są częścią programu Międzynarodowego Triennale Grafiki - Kraków 2012.
Wystawa grafiki w Spodkach prezentowana jest z okazji 40- lecia istnienia Pracowni Serigrafii Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Prowadzący pracownię: prof. zw. Mirosław Pawłowski, dr Agata Dworzak-Subocz, laborant: Dariusz Mruk.

Wystawa czynna do 16 stycznia 2012 r.

Atrakcja dodatkowa w dniu 16 grudnia 2011 r., godz. 11:00, WOAK Spodki, wstęp wolny

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, jednodniowa wystawa prac oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom w ramach akcji „Jestem Odblaskowy”. Konkurs plastyczny, objęty honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Białegostoku został zorganizowany przez Straż Miejską w Białymstoku. Skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych miał na celu popularyzację noszenia odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych, a przez to wpływają na zmniejszenie liczby potrąceń. Poprzez tego typu inicjatywy organizatorzy w przystępny sposób uświadamiają dzieciom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze i pomagają ukształtować odpowiednie postawy.

Więcej informacji na stronie www.woak.bialystok.pl