infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Koncert "Moja Rosja" - Białystok 13 listopada 2011

Koncert "Moja Rosja" - Białystok 13 listopada 2011

 

Koncert "Moja Rosja" - pieśni zespołu LUBE

oraz inne piosenki rosyjskie w tym  Cygańskie Romanse, które wykona Edward Wolański.

Koncert odbędzie się w Spodkach 13 listopada 2011 r. o godz. 17:00

Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 oraz w WOAK ul. Kilińskiego 8.

 

 

W nowym programie usłyszymy najbardziej znane piosenki A.Szaganowa i I.Matwijenko, oprócz tego piosenki Białej Emigracji, nowoczesne o Rosji, romanse cygańskie, ludowe, autorskie. Autor wykona również kilka swoich utworów. Już na początku przyszłego roku (styczeń-luty) bard zaprosi na swój koncert autorski na którym można będzie usłyszeć między innymi Balladę o Włodzimierzu Wysockim w języku polskim oraz Balladę o bitwie Grunwaldzkiej w języku rosyjskim. Koncert autorski będzie zawierał też utwory do których bard skomponował muzykę np. do wierszy Norwida. Ostatnio artysta występował z koncertem utworów W.Wysockiego, B.Okudżawy i A.Rosenbauma.

 

Zespół LUBE to rosyjski zespół rockowy. Jego charakterystycznym wyróżnikiem jest łączenie muzyki elektrycznych gitar z elementami rosyjskiego folkloru. W swojej twórczości muzycy grupy wykorzystują też elementy piosenki autorskiej i rosyjskiego szansona. Swoje pierwsze piosenki zarejestrował 14 stycznia 1989. Nazwę zespołu łączy się z miastem Lubierce pod Moskwą i młodzieżową subkulturą Lubierów rozwijającą się w podmoskiewskich miejscowościach w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Utwory śpiewane przez zespół mają często charakter patriotyczny. Opowiadają o pięknie i wielkości Rosji, o wojnach, zarówno tzw. "Wojnie Ojczyźnianej" jak i współczesnych konfliktach zbrojnych. Pojawiają się w nich często odniesienia do różnych formacji wojsk rosyjskich, w tym jednostek specjalnych jak Specnaz. Na koncertach członkowie zespołu występują często w mundurach, nierzadko śpiewają w towarzystwie chórów wojsk różnych formacji. Założycielem zespołu jest poeta i kompozytor Igor Matwijenko, zaś wokalistą i frontmanem - pochodzący z Lubierców Nikołaj Rastorgujew.

Informacji o koncercie udziela Dział Organizacji Imprez tel./fax: 85 744-68-63,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.