infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Zaduszki Muzyczne - Suwałki 31 październik 2011

Zaduszki Muzyczne - Suwałki 31 październik 2011

ZADUSZKI MUZYCZNE

31 października (poniedziałek) o godz. 19.00

restauracja "Na Starówce" (ul. Chłodna 2), Suwałki

 

Wzorem lat ubiegłych Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na ZADUSZKI MUZYCZNE w ramach Suwalskiej Sceny Muzycznej "Prezentacje", które odbędą się 31 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w restauracji "Na Starówce" (ul. Chłodna 2). Bilety w cenie 7 zł do nabycia przed koncertem.

 

Wystąpią: FREE ACOUSTIC BAND (Suwałki), BLUES UNION (Virgis Jutas & Aleksandr Belkin, LT) i  URSZULA ŻUKOWSKA (Suwałki).

 

Blues_Union_1_fot._A._Zujewicz_640x480FREE ACOUSTIC BAND - formacja  z Suwałk grająca akustyczne wersje standardów bluesowych i rockowych. Specjalnie na Zaduszki przygotuje również kompozycje Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Skład: Agata Patoła - śpiew, Tomasz Kierejsza - śpiew, gitara akustyczna, Andrzej Zdaniuk - gitara akustyczna.

 

BLUES UNION (LT), czyli Virgis Jutas & Aleksandr Belkin - dobrze znani suwalskiej publiczności liderzy dwóch najbardziej cenionych litewskich formacji bluesowych, czyli Blues Makers i The Road Band. Zaprezentują znane standardy bluesowe w klimacie folk bluesa. Jako gość ich występu w kilku utworach pojawi się suwalski gitarzysta Bogdan Topolski. Skład: Virgis Jutas - śpiew, gitara akustyczna, harmonijka; Aleksandr Belkin - śpiew, gitara akustyczna, harmonijka, instrumenty perkusyjne.

 

URSZULA ŻUKOWSKA - uczennica klasy maturalnej I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Od ośmiu lat śpiewa w Studiu Piosenki "Beciaki". Występowała z powodzeniem na wielu konkursach, przeglądach, koncertach w kraju i za granicą. Dwukrotnie wzięła udział w programie Elżbiety Skrętkowskiej "Szansa na Sukces". Razem z koleżankami z zespołu dotarła do półfinału I edycji programu X-Factor. Najlepiej czuje się w klimatach "łagodnych", piosenkach nastrojowych, poetyckich.