infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Projekt Volodia - Suwałki 28 października 2011

Projekt Volodia - Suwałki 28 października 2011


 

Koncert Projektu Volodia

28 października 2011 (piątek) o godz. 19.00

restauracja "Na Starówce" (ul. Chłodna 2), Suwałki

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli (i nie tylko) piosenek Włodzimierza Wysockiego

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Informacji ROKiS w godz. 8.00-18.00 oraz przed koncertem.

 

 

volodia_640x480

 

Projekt Volodia powstał z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego, ale nie jest to kolejne naśladownictwo słynnego barda z gitarą. Pomysłodawcą tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz - basista rockowej formacji Przyjaciele Stefana i jednocześnie „dożywotni wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego i jego osoby”. Wokalista zaprosił do projektu muzyków z różnych wrocławskich zespołów (Rokitowski, Malko, Gawron, Bińczak) grających na co dzień rocka, flamenco, bluesa oraz jazz tradycyjny. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego (w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.

Powstały zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, perkusją i akordeonem.

Muzyka Volodi to nie tylko powtarzanie najbardziej znanych kompozycji Wysockiego, ale także ich nowe wersje, oparte jedynie na oryginalnym temacie utworu.

Podczas koncertu widzowie mogą się spodziewać wciągających opowieści na temat życia Wysockiego. Nie zabraknie multimedialnych pokazów złożonych z archiwalnych materiałów filmowych.

W krótkim okresie swojej działalności Projekt Volodia brał udział m.in. w takich wydarzeniach jak: Festiwal Wrocław NON-STOP, Międzynarodowy Festiwal Filmów o Włodzimierzu Wysockim, Festiwal Podwodny Wrocław… Kilka razy zaprezentował się wymagającej publiczności we  Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego oraz został entuzjastycznie przyjęty podczas  występów w Teatrze Capitol, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Filharmonii Opolskiej, na scenie Art.-Parku w Warszawie oraz wielu salach widowiskowych w całym kraju…

 

W ubiegłym roku koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej „Trójce” ze Studia im. Agnieszki Osieckiej.

 

Projekt Volodia:

Janusz Kasprowicz – śpiew, gitara basowa, kontrabas elektryczny

Piotr Rokitowski – gitara elektryczna

Wojtek Malko – perkusja, prezentacja multimedialna

Robert Gawron – banjo, gitara flamenco, lutnia

Bogdan Bińczak – instrumenty perkusyjne, akordeon, przyśpiewki