infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Koncert Papieski - Suwałki 16 października 2011

Koncert Papieski - Suwałki 16 października 2011

 

Koncert Papieski

16 października 2011,  godz. 19.00 

konkatedra pw. św. Aleksandra w Suwałkach

Wstęp wolny

 

W programie fragmenty oper i oratoriów w  wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata dell'Arte" pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego o tematyce sakralnej autorstwa m.in.

Johna Ruttera,

Giuseppe Verdiego,

Francisa Lopeza,

Cesara Francka,

Jerzego Fryderyka Haendla  Jako solistka wystąpi Hanna Zajączkiewicz (sopran).

Koncert odbędzie się w ramach obchodów XI Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - człowiek modlitwy".

 

 

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ – SOPRAN. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (2007).

W 2006 podjęła studia w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. W roku akademickim 2009/2010 studiowała śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica "E.F. Dall'Abaco" w Veronie (Włochy) w klasie  prof. Marii Sokolińskiej-Noto.

Aktualnie zajmuje się pracą naukowo-dydaktyczną, jest studentką studiów doktoranckich przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego UM w Białymstoku, którego opiekunem naukowym jest prof. Elżbieta Hassmann-Poznańska. Prowadzi również działalność pedagogiczną z chórami i zespołami wokalnymi w zakresie emisji głosu.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe. Wykonywała partie solowe w dziełach A. Vivaldiego (Magnificat), J.M. Haydna (Missa Sti Aloysii), F. Schuberta (Messe B-dur), S. Moniuszki (Msza a-moll, Msza Des-dur), J. Ruttera (Gloria, Requiem). Śpiewała partie solowe w operach S. Moniuszki,  H. Purcella, W. A. Mozarta.

W 2007 roku otrzymała wyróżnienie w Moniuszkowskim Konkursie Wokalnym „Pieśń wieczorna”, w 2010 pierwszą nagrodę oraz nagrodę za osobowość sceniczną w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej w Białymstoku. W 2011 roku zajęła II miejsce w Concorso Internazionale Giovani Musicisti Antonio Salieri, Città di Legnago (Włochy). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, m.in. prof. J. Rappe, prof. A.L. Mroza, prof. Izabelę Kłosińską, prof. Bożenę Harasimowicz, prof. M. Sokolińską-Noto.

 

 

 

Komentarze 

 
0 #1 daria 2011-10-18 21:01
To było cudowne!!!! Jaki ta Pani ma przejmujący głos, szczerze się wzruszyłam i mogłam pomodlić....jej śpiewem.. Dziękuję za ten koncert...Gratuluję Naszej Orkiestrze i Panu Kazimierzowi!
Cytować