infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Kulturalna Akademia Bobasa - Białystok 24 wrzesień 2011

Kulturalna Akademia Bobasa - Białystok 24 wrzesień 2011

Kulturalna Akademia Bobasa

24 września 2011, od godz. 10:00 do godz. 14:00

WOAK w Białymstoku zaprasza do Spodków; ul. Św. Rocha 14

 


Interaktywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Wstęp wolny!

 

plakatKAB-IIspotkanie_640x480

 

 

Tym razem spotkanie osadzone będzie w kontekście ludowości. Wiesław Dąbrowski i Grażyna Kuklińska (instrukntorzy pracujący z zespołami "Kurpie Zielone" oraz "Małe Kurpie") będą angażować dzieci i ich rodziców do wspólnych zabaw ludowych takich jak np. mietlarz, zajaczek, itp., zademonstrowane zostaną rekwizyty i ciekawe instrumenty ludowe.Wszyscy, którzy przyjdą do Spodków będą mieli okazję przymierzania (i zrobienia sobie zdjęć) różnych elementów strojów ludowych, które wyeksponowane będą podczas imprezy.

 

Dodadkowo w Spodku Galeryjnym odbywać się będą zajęcia z rękodzieła artystycznego prowadzone przez Agnieszkę Kiercul i Wioletę Kulikowską z białostockiej "SztókaTerii".

 

To już drugi etap projektu, który WOAK realizuje wspólnie z Przedszkolem Samorządowym nr 36 w Białymstoku. Działania wspiera firma Danone w ramach programu „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”. Ideą zajęć skierowanych do maluchów i ich opiekunów jest rozbudzanie twórczego potencjału dzieci i zaangażowanie rodziców we wspólną zabawę z pociechami. Kolejne i zarazem ostatnie spotkania w ramach KAB odbędą się jeszcze w październiku.