infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Krystyna Stańko - Suwałki 23 września 2011

Krystyna Stańko - Suwałki 23 września 2011

KRYSTYNA STAŃKO – SECRETLY

23 września (piątek) 2011

UWAGA ZMIANA MIEJSCA IMPREZY:

ogród letni Pizzerii-Galerii Rozmarino, godz. 19.00, Suwałki

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Informacji ROKiS, tel. 87 566 42 11, w godz. 8.00-18.00

 

Stanko - SECRETLYKRYSTYNA STAŃKO – SECRETLY, tak zatytułowany jest koncert wokalistki obdarzonej niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszającej się w różnych estetykach muzycznych. Znakomite recenzje potwierdzają, że warto być tam, gdzie śpiewa Krystyna Stańko.


„Płyta nagrana z pomysłem, ze świeżym spojrzeniem. Ciekawe kompozycje znanego artysty, w świetnych jazzowych aranżacjach, wykonane przez skład fantastycznych muzyków. Coś zarówno dla fanów Krystyny Stańko, jak i Petera Gabriela. Polecamy!” (Roch Siciński Radio Jazz)

 

Czapki z głów!...

Od tych słów zaczyna się recenzja najnowszego albumu  Krystyny Stańko pt. „Secretly” w Jazz Forum , płyty ocenionej na 5 gwiazdek!!!

Wokalistka zafascynowana twórczością Petera Gabriela  zaprosiła do współpracy znakomitych instrumentalistów:

-        Dominik Bukowski- wibrafon, marimba, xylosynth, kalimba

-        Piotr Lemańczyk- kontrabas

-        Cezary Konrad- perkusja

-        Marcin Gawdzis- trąbka

-        Irek Wojtczak- klarnet basowy, flet, sksofon

Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i  wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych , do których twórczość  Petera Gabriela  jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i  towarzyszących  jej artystów   nadają  jej szczególnej,  jazzowej poetyckości , a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki. Podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wersje : SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. „Secretly” jest rodzajem hołdu  Krystyny  Stańko dla wybitnego twórcy , którego trudno  zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Takim artystą jest niewątpliwie  Peter Gabriel !

Zespół  koncertował już w wielu klubach jazzowych , ośrodkach kultury i na festiwalach, m.in.: Jazz Od Nowa (Toruń), Jazz Contest(Tarnów),  Jazz Jantar (Gdańsk), RCK (Kołobrzeg),Novum Jazz Festival (Łomża), Metropolia jest ok. (Gdynia) i innych.