infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

„Białystok Biega” - Białystok 25 września 2011

„Białystok Biega” - Białystok 25 września 2011

I Ogólnopolski Bieg Uliczny „Białystok Biega”

25 września 2011

start / meta: przy stadionie lekkoatletycznym

 

bialystok_biegaI Ogólnopolski Bieg Uliczny Białystok Biega będzie największą imprezą biegową w naszym regionie. Celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej. Po raz pierwszy w historii Białegostoku, tak duża grupa biegaczy przebiegnie ulicami i alejkami centrum miasta. Trasa biegu prowadzić będzie przez najatrakcyjniejsze punkty miasta: Ratusz, Plac Jana Pawła II, Pałac Branickich, planty. Start i meta będą zlokalizowane bezpośrednio przy stadionie lekkoatletycznym. Do przebiegnięcia zawodnicy będą mieli dystans 5 lub 10 km do wyboru. Dystans 5 km pozwoli na uczestnictwo osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Bieg będzie stwarzał niepowtarzalną okazję startu z jednej linii amatora z mistrzem, osoby dopiero stawiającej pierwsze kroki na ścieżkach biegowych z utytułowanym sportowcem.

 

Białystok Biega daje możliwość startu również osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Trasa jest dobrana w taki sposób, aby nie było na niej przeszkód w postaci krawężników, piasku czy trawy.

bialystok_biega_-_trasa

Białystok Biega - trasa

bialystok_biega_1Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w profesjonalnie przygotowanym biegu na dystansach 5 lub 10 km. Każdy startujący otrzyma swój indywidualny numer startowy oraz elektroniczny chip, który pozwoli na precyzyjne określenie czasu w jakim pokonał deklarowany dystans. Pomiarem czasu zajmie się firma specjalizująca się w obsłudze biegów masowych, która obsługiwała największe imprezy biegowe w kraju. Uzyskane czasy zawodnicy będą mogli zobaczyć na stronie internetowej imprezy. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję kibicować swoim faworytom i bliskim, obejrzeć zmagania uczestników biegu, chociażby przy barierkach ustawionych przy Rynku Kościuszki, a także wzdłuż całej trasy.

Limit czasu na przebiegnięcie dystansu 10km będzie wynosił 2h, aby każdy, bez względu na wiek miał szansę ukończyć zawody. Każdemu z uczestników zostaną wręczone pamiątkowe medale specjalnie przygotowane na tą okoliczność.

Najlepszym zawodnikom w kilku kategoriach (np: kategoria open, kategoria kobiet, najstarszy zawodnik, niepełnosprawni) przewidziane są nagrody.

Imprezy towarzyszące:

  • marsz Nordic Walking jest przeznaczony dla osób, które od biegania wolą chodzenie - do
    pokonania będą mieli dystans 5km, trasą którą kilkadziesiąt minut później ruszą biegacze.
  • biegi krótkodystansowe dla najmłodszych na bieżni stadionu.

 

Zarejestruj się: http://www.bialystokbiega.pl/logowanie?action=register

Regulamin biegu: http://www.bialystokbiega.pl/o-biegu/regulamin

 

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów przesłanych przez organizatora.