infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Kino Letnie - 4 września 2011 Suwałki

Kino Letnie - 4 września 2011 Suwałki

Kino Letnie - Suwałki

4 września 2011

miejsce: muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja

 

W najbliższą niedzielę, będzie można obejrzeć kolejne filmy nagrodzone i wyróżnione na  17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima" w Krakowie. Tym razem projekcja rozpocznie się wcześniej - o godz. 20.30. W przypadku niepogody seans odbędzie się w ogrodzie letnim "Rozmarino" przy ul. T. Kościuszki 75.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima", organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. W rywalizacji studenckiej, obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne, jury przyznaje Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji - Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem odnoszącego artystyczne sukcesy czynnego twórcy.

 

Tegoroczny MFF "Etiuda & Anima" odbędzie się w dniach 18-24 listopada. Jego efekty, czyli najciekawsze filmy, zobaczymy w Suwałkach za rok.