infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Paul Lamb & The King Snakes - Suwałki 12 sierpnia 2011

Paul Lamb & The King Snakes - Suwałki 12 sierpnia 2011

Koncert brytyjskiej formacji PAUL LAMB & THE KING SNAKES

czas: 12 sierpnia (piątek) o godz. 20.00 

miejsce: ogród letni Rozmarino (ul. T. Kościuszki 75) w Suwałkach.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

 

Zespół Paul Lamb & The King Snakes (GB) to jedna z najbardziej utytułowanych bluesowych formacji z Wielkiej Brytanii, a PAUL LAMB to muzyk, o którym bez przesady można powiedzieć "Pierwsza Harmonijka Wielkiej Brytanii".

Wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w ankietach czytelników wielu pism bluesowych, zarówno w rodzinnej Anglii, jak i za granicą, m.in. w opinii czytelników kwartalnika "Twój Blues". Harmonijkowego kunsztu uczył się od swych idoli na czele z legendarnym Sonnym Terrym, z którym miał okazję się spotkać osobiście. Obecnie przekazuje swoją wiedzę i mistrzostwo kolejnym pokoleniom za pomocą historii bluesowej harmonijki połączonej ze szkołą na ten instrument wydanej w formie DVD. Ma na koncie 15 albumów - wśród nich zarówno nagrania studyjne, jak i koncertowe. Najnowsza płyta zatytułowana "Mind Games" ukazała się 25 października 2010 roku. Zawiera materiał autorski oraz standardy i pokazuje szerokie muzyczne spectrum grupy, obejmujące wiele gatunków: od klasycznego bluesa, przez soul, aż po country.

Paul_Lamb_3_-_foto_Victor_Czura_1024x768

Początków zespołu THE KING SNAKES należy się dopatrywać w powstaniu grupy Smokestack Lightning, które miało miejsce w 1979 roku. Zespół kilkakrotnie zmieniał nazwę i skład. Do Paula Lamba dość wcześnie dołączył basista Rod Demick i to właśnie ta dwójka stanowi niezmienny trzon zespołu.

Wokalista i gitarzysta Chad Strentz doszedł do The King Snakes w 1991 roku.

Po kilku latach zaangażował się w inne projekty (do dziś gra też z The Big Town Playboys), by po przerwie powrócić. Członkowie zespołu o najkrótszym stażu to perkusista Mike Thorne oraz najmłodszy muzyk w składzie - Ryan Lamb. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - Ryan jest synem lidera. Ale pozycję prowadzącego gitarzysty zawdzięcza nie więzom krwi, a wieloletniej praktyce, bo pierwsze kroki stawiał grając gościnnie z zespołem ojca już jako nastolatek. Mimo młodego wieku, recenzenci zgodnym chórem określają go geniuszem gitary.

PAUL LAMB & THE KING SNAKES to marka świetnie znana słuchaczom w całej Europie, w tym w Polsce. Choć magnesem przyciągającym na koncerty publiczność jest nazwisko lidera, ten pozostawia swoim muzykom również duże pole do popisu i to suma ich talentów powoduje, że koncerty formacji na długo zapadają w pamięć. Choć Paula określa się mianem wirtuoza harmonijki, on sam woli mówić o sobie "artysta sceniczny stworzony do tego, by zapewniać publiczności dobrą zabawę". Faktycznie, zabawa na koncertach jest szampańska, napędzana siłą połączenia świetnej muzyki i typowo angielskiego poczucia humoru tych pięciu sympatycznych wyspiarzy.

Skład grupy:

Paul Lamb - harmonijka i śpiew

Chad Strentz - gitara i śpiew

Ryan Lamb - gitara

Rod Demick - gitara basowa i chórki

Mike Thorne - perkusja