infoPodlaskie.pl - Podlaski Katalog Turysty

Rockowisko - Hajnówka 30.07.2011

Rockowisko - Hajnówka 30.07.2011

Zwycięzcy festiwalu Rockowisko 2011:

Wygrał warszawski trash-metalowy Metaliator

Jury wyróżniło białostockią formację Assuzeytuyw

Nagrodę publiczności otrzymał hajnowski zespoł Królik Na Uwięzi

 

 

3.FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA

30.07.2011 - Hajnowski amfiteatr

wstęp na koncerty wolny

www.rockowisko.hajnowka.pl

logo_rockowisko_2011_800x600

 

Festiwal podobnie do poprzednich edycji będzie składał się z 2 części a mianowicie konkursu kapel i występów zaproszonych gwiazd.

Do tegorocznego konkursu zgłosiły się 52 kapele z całego kraju. Spośród nich organizatorzy wyłonili 10 zespołów, które powalczą o festiwalową nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka. Nagrodą będzie piec gitarowy – niezbędnik każdej rockowej kapeli. Do konkursu zgłosiły się kapele z całej Polski, m.in. Białystok, Warszawa, Olsztyn, Zambrów, Szczytno, Ełk, Lublin, Poznań, Myślenice, Wrocław, Płock, Kielce, Szczecin, Gdańsk, Toruń, Kostrzyn. W tym roku zgłosił się także jeden zespół z Hajnówki. Stawiamy na rock szeroko rozumiany, dlatego do konkursu napłynęły różne gatunki muzyczne, od metalu, poprzez punk, hard core, psychodelę, alternatywę do reggae i ska a nawet blues rock i jazz rock.

Na naszym Festiwalu zaczynały takie zespoły jak MATERIA ze Szczecinka, która zajęła I miejsce na FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009 i w ciągu roku ich kariera muzyczna nabrała rozpędu- dostali jeszcze 5 nagród na innych Festiwalach w Polsce, m.in. Jarocinie, nagrali płytę, koncertowali z gwiazdami światowego formatu jak Metallica, Slayer, Megadeth.

 

Pełny koncert zagrają też laureaci poprzedniej edycji Rockowiska Hajnówka 2010, czyli CLIMATT z Brzegu oraz SKOWYT z Warszawy.

Po nich wystąpi HELLRAIZER z Białegostoku grający klasyczny heavy metal. Do ważniejszych wydarzeń w historii kapeli należy nawiązanie współpracy z Browarem Ciechan-, dla których powstał numer "Król Ciechan"- hymn Browaru! To właśnie dzięki temu zespół zyskał możliwość wydania profesjonalnego materiału.

plakat_rockowisko_hajnowka_2011_800x600Po raz pierwszy amfiteatr hajnowski gościć będzie zespół z Białorusi B.N. tworzący w stylu post grunge-metal i alternatywy, śpiewający w języku białoruskim znany podlaskiej publiczności z Festiwali takich jak Basowiszcza czy Węgorzewo.

Gwiazdą Rockowiska będzie grupa LENIWIEC z Jeleniej Góry, niezwykle prężny zespół z nurtu punk/reggae/ska o bogatym instrumentarium. Leniwiec ma na koncie ponad 900 koncertów w całej Europie, w naszym regionie jednak zagrają po raz pierwszy! Z czego jesteśmy dumni.

Na zakończenie Festiwalu wystąpi gwiazda, - legenda punk rocka, która w tym roku obchodzi 25 lecie grania. SEXBOMBA zagra w Hajnówce jeden z jubileuszowych koncertów.

 

Zaś na scenie FMR ROCKOWISKO HAJNÓWKA w ciągu dwóch edycji gościliśmy takie legendy jak: Farben Lehre, Cela nr 3, Alians, The Bill, Sajgon, Błękitny Nosorożec.

Poparcie takich sław stymuluje do działania i podejmowania działań by taka Hajnówka leżąca na Ścianie Wschodniej miała swój Rockowy Festiwal, by można było „zbudować most” między dużymi miastami gdzie koncerty odbywają się regularnie a naszym regionem omijanym w trasach koncertowych ważniejszych zespołów rockowych. Festiwal jest również nawiązaniem do bogatej muzycznej przeszłości Hajnówki, w której jeszcze kilkanaście lat temu odbywały się liczne, regularne koncerty rockowe, zaś młodzi ludzie zakładali własne zespoły i koncertowali nie tylko w środowisku lokalnym, ale brali udział w przeglądach w całej Polsce.

Rozkład jazdy Rockowisko 2011

GODZ.

 

ZESPÓŁ

13.00

ROZPOCZĘCIE

13.00

KONKURS

FABRYKA NAPIĘĆ – przemysłowy rock obyczajowy  (Puławy)

13.30

KONKURS

ABSYNTH – eksperimental rock/ modern metal (Tarnowskie Góry) 

14.00

KONKURS

THE BASTARD – punk rock/ hc/ metal  (Myślenice)- 

14.30

KONKURS

UNLUMINATION – dark symphonic metal (Kraków) 

15.00

KONKURS

ASSUZEYTUYW – punk (Białystok) 

15.30

KONKURS

CURIOSITY– heavy/trash metal (Grajewo) 

16.00

KONKURS

METALIATOR – trash metal (Warszawa) 

16.30

KONKURS

UNLUMINATION – dark symphonic metal (Kraków) 

17.00

KONKURS

TORA TORA TORA – punk rock  (Katowice)

17.30

LAUREAT II NAGRODY 2010

CLIMATT - rock (Brzeg)

18.10

LAUREAT I NAGRODY 2010

SKOWYT- punk rock / alternatywa (Warszawa)

18.50

OGŁOSZENIE  WYNIKÓW / WRĘCZNIE  NAGRÓD

19.00

GWIAZDA

HELLRAIZER - heavy metal (Białystok)

20.00

GWIAZDA

B.N. – post grunge- metal (Bereza- Białoruś)

21.00

GWIAZDA

LENIWIEC- punk/ reggae/ ska (Jelenia Góra)

23.00-0.30

GWIAZDA

SEXBOMBA - punk rock ( Legionowo )